Криза во Венецуела

Член од
12 март 2009
Мислења
19.140
Поени од реакции
14.796
POLITIKA0
MSP: Srbija osuđuje teroristički napad u Indiji
Beograd -- Republika Srbija osuđuje teroristički napad na indijske bezbednosne snage u Džamu i Kašmiru, u Republici Indiji, koji je 14. februara odneo više od 40 života.
ние молчиме, кој и е крив на Индија што увезува нафта од Венецуела, а фино ги опоменаа ....
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.596
Поени од реакции
27.996
,,,amerite reshavaat narodi i vladi shto ne se ni blisku niv a ne vo nivniot kokosharnik,,,
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.844
Нека биде прецедник кој сака. Само нека ги постават ракетите Иранците и Русите во Венецуела.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.443
Поени од реакции
75.973
Баш ме интересира дали ќе си отиде Русија од Венецуела.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.244
Поени од реакции
36.136
Баш ме интересира дали ќе си отиде Русија од Венецуела.
Нема да си отиде најверојатно, иначе им ги саботираат централите, која патетика[DOUBLEPOST=1553796658][/DOUBLEPOST]https://www.reuters.com/article/us-venezuela-politics-guaido/venezuela-bars-guaido-from-holding-public-office-for-15-years-idUSKCN1R9298

Venezuela bars Guaido from holding public office for 15 years
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
5.725
Поени од реакции
17.950
Гаидо слетал во аеродром во Каракас, повикал на собир таму, се збори воен пуч се случува атм.

 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
5.725
Поени од реакции
17.950
Има протести и пукање, има видео од воено возило како гази група на протестирачи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.244
Поени од реакции
36.136
Ко што прочитав полицијата ги спречила тие протестантите кои оделе кон претцедателската палата да праат пуч. Војската е на страна на Мадуро, со што ќе праат пуч?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
17.818
Поени од реакции
24.912
Од друга страна, ако не се брани Мадуро ќе заврши како Гадафи...
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Прочитав порано дека нивната армија хиерархиски е организирана по хоризонтала, т.е. со секоја област раководи генерал кој е прилично независен во донесувањето одлуки. Изгледа му одговара само на претседателот, така да, поради одсуството на вертикален хиерарскиски ланец, нема можност тој ланец да се скине или да се направи пуч. Иако америте и овој нивниот заев уловат еден два генерали, нивната одлука со ништо не би влијаела на соседните области.
Јаки парички истура чичко сем таму изгледа, ама и светот ја научи лекцијата на нивното демократизирање!
Либија и Сирија се јаки лекции, па кој научил научил![DOUBLEPOST=1556698533][/DOUBLEPOST]
Се собираат таканаречени докази за интервенција, ама ова не им проаѓа во совет на безбедност. Од друга страна се Русуја, Кина, Турција, Индија..... јака коалиција се, баш да видиме кој ќе изигра до крај!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.027
Поени од реакции
19.523
Има протести и пукање, има видео од воено возило како гази група на протестирачи.
Ne se toa protestiraci tuku pucisti. Ako uspeat vo namerata togas istorijata ke gi pamti kako borci za sloboda no sega zasega se najobicni pucisti a so takvite se znae kako.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom