Криење IP адреса

Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ve molam da mi objasnite strucno al so prosti zborovi

dali e mozno da uploudiram sajt na nekoj provider besplaten na primer tripod i nikoj da ne znae koj go napravil toa , odnosno da ne mi ja procitaa vistinskata IP adresa ?

Dali ako koristam mask programa IP tie mozat da mi vidat koj gi vnel podatocite na toj sajt ?

Ja imam nekoj Hide IP Platinum ( demo ) pa ako moze mi preporacate nekoja takva free programa i nekoj dobar Fre web provider so free hosting na imeto ko sto e xxxx.500megs.com


Fala
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ve molam da mi objasnite strucno al so prosti zborovi

dali e mozno da uploudiram sajt na nekoj provider besplaten na primer tripod i nikoj da ne znae koj go napravil toa , odnosno da ne mi ja procitaa vistinskata IP adresa ?

Dali ako koristam mask programa IP tie mozat da mi vidat koj gi vnel podatocite na toj sajt ?

Ja imam nekoj Hide IP Platinum ( demo ) pa ako moze mi preporacate nekoja takva free programa i nekoj dobar Fre web provider so free hosting na imeto ko sto e xxxx.500megs.com


Fala
Ти во превод сакаш демек нешто хакерско да напрајш а :)
за то неможам да ти поможам :)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Abe ne e hakersko ... ednostavno sajt

dobro be zenski koi se snimaat na kameri dobrovolno a gi gledaat u cel svet ... posto toa ovde ne e zakonski regulirano me interesira dal e mozno i ako e mozno kako e mozno ...nema alzi neam prevare ...parite ke idat od stranstvo vo Makedonija

Nesto ko Hot LINE

dajte be sovet
 
А

Ајсшутер

Гостин
Винстон најдов програма работи само со интернет експлорер а за мозила незнам :toe:
Ке ти ја пратам по ПП
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Toa proksi mora da go koristam koga ke uplaudiram na sajtot ...i ako e centriran deka e u USA ne moze me otkrijat deka sum aplaudiral vo Makedonija ???

Da be da momci eptem e legalno ama ima papirologija ... ima zenski koi sakaat da se skidaat za stranci
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Е па прати линкот наваму :D

Иначе многу е тешко да те откријат, едино ептен ако дојде работата па да бараат логови по прокси сервери итн итн...
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ти го пратив само тоа го најдов на Интернет само незнам колку ке биде корисно не е испробано од моја страна :smir:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Znaci sepak e mozno da te otkrijat i ako koristis proxy ... hmmm zatoa e najbolje da se uplaudira od mesto kaj sto ima free wireles ili od internet cafe

Fala momci mnogu mi pomognavte :smir:
 
Х

Ханзо

Гостин
Добро, не знам зошто некој би те барал за ова...освен ако...имаат 18, така? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom