Криволак

Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Dali Krivolak e mozno da bide JOKER za Makedonija ... ?


dali USA si go zema Krivolak pod svoe ? Eve ima Bond Stil ima sea i Kale ...

Dali ako saka moze da go zeme ?

Zasto ne go zima ???? :toe: Da ne znae nesto sto nie ne znaeme ????
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Бондстил ти е класична база, Кале ти е класичен нервен центар (мозок) за операции и други американски работи, криволак ти е тренинг.

Ако Американците толку многу запнале по Криволак тогаш тоа само надовестува дека следните битки ќе се водат повторно во некоја пустинска или „празна“ земја. Барањето на криволак не е ништо друго освен најава за тоа каде ќе биде следната војна.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ti izgleda ne kapiras deka Krivolak e od pojaka voena vaznost nego li Bond stil i Kale zaedno.... tamu moze se izgradi i BAZA i MOZOk i plus da se trenira ... ABC ke ti pojasni sto e Krivolak
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Леле аман не го викај АБЦ,пак ќе почнит со Хазарите.:nesvest:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Krivolak ima sopstvenik...sopstvenici , a toa ne e R.Makedonija...nitu Vladata na RM , ako dobila amnezija... :) i ako misli da pravi kriminal ..kako pocnala so denacionalizacijava.....
Znaci Amerikancive treba so niv da se dogovaraat......
Od druga strana ne gledam , a prilicno dobro go poznavam Krivolak...sto ke im go???
Malku mnogu se due toj balon...:)
 
F

FilipMacedon

Гостин
Значењето на Криволак најдобро ке се осети на Автопатот кон Грција,од Катланово па до Криволак има да видите колонии и колонии Војнички камиони на САД
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
concrete...biger picture

Aj ti da si USA ke sakas na teritorija koja ja dominiras neli da imas rasporedeno sili po site strateski mesta ... nesto nakaj istocna Makedonija nema sili preraspodeleno ... kako da se otkazale od taa pomisla ...ako gradis nekoj objekt imas neli namera da ostanes poveke vreme okolu nego ... uste da zboram ???
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Значи според тебе Винстон... Кале и Бондстил не се ништо во споредба со Криволак... да не го прават криволак Балканска „Ерија 51“ :toe:

Можно е да е дел од комплексот, но поважно од Кале? Тешко такво нешто да постои.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
concrete...biger picture

Aj ti da si USA ke sakas na teritorija koja ja dominiras neli da imas rasporedeno sili po site strateski mesta ... nesto nakaj istocna Makedonija nema sili preraspodeleno ... kako da se otkazale od taa pomisla ...ako gradis nekoj objekt imas neli namera da ostanes poveke vreme okolu nego ... uste da zboram ???
Aj sega EPTEN BIGER PICTURE... :) sto k..r ke mi treba raspreduvanje na trupi na teren koj nema nikakva strateska vrednost , osven da napravam "signalna kuka" na Gradiste , na eden realno mnogu bezbeden prostor vo dlaboka pozadina na SE...
ne planiram da okupiram nisto , bidejki se sum okupiral, Rusija mi e preku sedum morinja , sedum planini i sedum gori.. :)
Baska Makedonija ima seuste mnogu cisti vodi , tuku taka da gi zagaduvam....koga veke ja imam vo posed...sigurno nema da ja degradiram NAJJUZNATA ZELENA ZEMJA.. :)
Baza veke imam na i onaka najgolemoto buniste vo Evropa....poveke mi treba igri,zabava , relaksacija...DAVAJ TOA TVOITE PREDLOZI...da gi realizirame...zaedno :)
uste da zboram ??? :)

PS kao zvucam?????? isto ko Romel/Paton na kvadrat...? :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Криволак е приватен имот купен со злато од Австријска принцеза.Власи се газдите и си имаат тапија.:toe:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Aj sega EPTEN BIGER PICTURE... :) sto k..r ke mi treba raspreduvanje na trupi na teren koj nema nikakva strateska vrednost , osven da napravam "signalna kuka" na Gradiste , na eden realno mnogu bezbeden prostor vo dlaboka pozadina na SE...
ne planiram da okupiram nisto , bidejki se sum okupiral, Rusija mi e preku sedum morinja , sedum planini i sedum gori.. :)
Baska Makedonija ima seuste mnogu cisti vodi , tuku taka da gi zagaduvam....koga veke ja imam vo posed...sigurno nema da ja degradiram NAJJUZNATA ZELENA ZEMJA.. :)
Baza veke imam na i onaka najgolemoto buniste vo Evropa....poveke mi treba igri,zabava , relaksacija...DAVAJ TOA TVOITE PREDLOZI...da gi realizirame...zaedno :)
uste da zboram ??? :)

PS kao zvucam?????? isto ko Romel/Paton na kvadrat...? :)
Abre PAtone ...a da ne e obecano na nekoj drug ... ???:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom