Креативна уметност!

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Сите досадувачи обично измислуваат глупости со цел да го поминат ајде да речеме тоа "мртво време" ма не е уметност да од досада шараш по тетратка или да се ѕвериш во исклучен телевизор ( гледаш и немаш појма а и не те интересира што всушност гледаш), нешто спротивно ми се случи мене! Да сум мал за "креативна уметност" не сум, но од некоја причина ( F.G) уживам а и се исполнувам додека го правам тоа што го сакам, тоа шо ми е интересно!
Јасно е дека сум аматер уметник и едвај чекам да завршам со еден проект за да почнам со друг. Не знам колку вам ви е позната, но јас добро го познавам она што го правам...

1. Проект 1 - Античка воена облека:

IMG_3429.jpg


IMG_0185.jpg

2. Проект 2 - Средновековна воена облека

IMG_0191.jpg

- Се требаше да застане тука! Дали? - Колку повеќе правиш или како што велиме "Да ми тргне работата па после е лесно"...

3. Стара хартија ( изработена ) мапа со антички ознаки
( You Tube: http://www.youtube.com/watch?v=vhC0g9D68Hg&feature=youtu.be )

- Преголеми слики - види на Y.Tube!

4. Антички ( македонски ) шлем:
( наскоро и видео како се изработува ( how to - make ; step by step ; homamade )

IMG_0656.jpg

Голем дел пд нив се најдоа во кабинетот по историја во штипската гимназија ;)
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
во кое школо се најдоа? во гимназијата? :D
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Сите досадувачи обично измислуваат глупости со цел да го поминат ајде да речеме тоа "мртво време" ма не е уметност да од досада шараш по тетратка или да се ѕвериш во исклучен телевизор ( гледаш и немаш појма а и не те интересира што всушност гледаш), нешто спротивно ми се случи мене! Да сум мал за "креативна уметност" не сум, но од некоја причина ( F.G) уживам а и се исполнувам додека го правам тоа што го сакам, тоа шо ми е интересно!
Јасно е дека сум аматер уметник и едвај чекам да завршам со еден проект за да почнам со друг. Не знам колку вам ви е позната, но јас добро го познавам она што го правам...

1. Проект 1 - Античка воена облека:

Прегледај го приврзокот 42550


Прегледај го приврзокот 42551

2. Проект 2 - Средновековна воена облека

Прегледај го приврзокот 42552

- Се требаше да застане тука! Дали? - Колку повеќе правиш или како што велиме "Да ми тргне работата па после е лесно"...

3. Стара хартија ( изработена ) мапа со антички ознаки
( You Tube: http://www.youtube.com/watch?v=vhC0g9D68Hg&feature=youtu.be )

- Преголеми слики - види на Y.Tube!

4. Антички ( македонски ) шлем:
( наскоро и видео како се изработува ( how to - make ; step by step ; homamade )

Прегледај го приврзокот 42553

Голем дел пд нив се најдоа во кабинетот по историја во штипската гимназија ;)
не си лош аматеру :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom