Крвта и водата

Misirkov

Модератор
Член од
17 март 2005
Мислења
11.517
Поени од реакции
1.530
:)))

Da, ima i Rusi vo Tatarstan.

Inaku, Tatarite se turki.

Otidi na forum istorija temata za Bozhidar Diimtrov, sum postiral nehto za turkite da vidish koi se i kakvi se.
 
Член од
25 мај 2005
Мислења
143
Поени од реакции
0
:)))

Da, ima i Rusi vo Tatarstan.

Inaku, Tatarite se turki.

Otidi na forum istorija temata za Bozhidar Diimtrov, sum postiral nehto za turkite da vidish koi se i kakvi se.
Мисирков, ти си противоречиш. Ако татарите се црни, с коси оки, а во Бугариjа нема такви луге (НЕМА!), значи во Бугариjа нема татари...
Инаку малку ми е гаjле што се татарите и како изгледат. По здрав!
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Ах Никос Никос... зар може да биде поочигледно?

Истапи сине... покажи кој си... не молчи. Јас не молчам, зошто би молчел ти? Биди Бугарин нема проблем... но биди голем и кажи... Ја сакам Македонија, горд сум дека потекнувам од таму... и ќе бидеме добри ја и ти. Ќе те поканам на жолта, ќе ти направам шопска... не е страшно да си Македонец... верувај ми...
Не е страшно да си Македонец во Бугариа штото това значи парво качество бугарин, патриот, та нали за таа пуста бугарштина сега секи трети во Бугариа е како Никос , секи во бугариа може да рече ја сум македонец , ја сум от македониа ... зашто да идваме во Скопие да го кажуваме.
:smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.296
Не е страшно да си Македонец во Бугариа штото това значи парво качество бугарин, патриот, та нали за таа пуста бугарштина сега секи трети во Бугариа е како Никос , секи во бугариа може да рече ја сум македонец , ја сум от македониа ... зашто да идваме во Скопие да го кажуваме.
:smir:
Па не сакам да дојдеш во Скопје да кажеш јас сум Македонец. Сакам во Софија да кажеш, а во Скопје може да дојдеш да разговараме за фудбал, театар и жени, и да пиеме жолта уз шопска. Тоа сакав да кажам... :smir:
 

paradigm

The one&only
Член од
11 јуни 2007
Мислења
380
Поени од реакции
4
сега секи трети во Бугариа е како Никос , секи во бугариа може да рече ја сум македонец
:smir:
Не е верно това што го говориш,штом казали с'рбите оти са бугарите татари,значи така е,тука спор нема.Татаро-монголите требва да ги мразиме,колко повече ги мразиме,по-големи патриоти сме...те така...ако незнаеш,сега да знаеш...

така вика и вратарот пред БГ амбасада..
ама очите (коси) го издаваат..
А ти што работа имаш пред "Бугарската амбасада"?Да не би.....а,за нешто да чекаш таму...
 

Misirkov

Модератор
Член од
17 март 2005
Мислења
11.517
Поени од реакции
1.530
Paradigma: vidi shto imaat staveno vo vash muzej, KLIKNI...

.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.264
Поени од реакции
218
anaveno, твои постови не чета /по принцип не обичам фантастиката/, но штом си сложил слики, нјама как да ги подмина. Не знам што искаш да кажеш с тјах, веројатно че сме татари. Аз коси очи тук не виждам /но ти по-добре погледни премиерот Груевски/.
Што се касае до п'рвата слика - знаеш навјарно која е Евгенија Раданова. За тези които не знајат - една от нај-достојните б'лгарски спортистки, с'стезателка по шорт трек и колоездене на писта. Има 3 медала от Зимни олимпијски игри - 2 среб'рни и един бронзов. Световна рекордьорка е на 500м. Освен това има неверојатен характер - сигурно не знаеш през какво мина това момиче - преди години при падане на леда една к'нка разрјаза лицето и много д'лбоко и д'лго време бе в болници. Но се в'рна на леда и прод'лжи да побеждава. Така че ние се гордеем с неја.
Между другото - тја е половин италианка :helou:
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
183
Поени од реакции
0
I italencite veke se tatari, pa i Alzek e bil tamu sepak :pos2:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
70
Поени од реакции
0
"Виновен" да сум бугарин е дедо ми со потекло од Костурско. "Виновен" е и неговиот дедо, коj избегал од теророт над вистинските патриоти од страна на грците. "Виновна" е и ВМОРО, коjа побунила народот. "Jас сум невин као цвет"
мојат дедо исто е избегал от Костурско 1923 и се заселил в Пловдив.Да не се окажем роднини:smir: Фамилијата ми е Узунови
 
Член од
14 септември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
ајде бре

мојат дедо исто е избегал от Костурско 1923 и се заселил в Пловдив.Да не се окажем роднини:smir: Фамилијата ми е Узунови
Па моите су терани от Кукуш и Драмско - Манолови, заселени во Асеновград! Абе половината град е бежанци, Кјучјука на беше ли с тракијци?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
70
Поени од реакции
0
Па моите су терани от Кукуш и Драмско - Манолови, заселени во Асеновград! Абе половината град е бежанци, Кјучјука на беше ли с тракијци?

Тракијците са в кв Беломорски којто е непосредствено до Кичука но сега само старите могат да ти кажат каде е последнија блок на македонците и каде започват тракијците
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
70
Поени од реакции
0
На врв Bottom