Крај на серија, what next?

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.621
Поени од реакции
14.372
Хаус!

Што е најтрагично 1 година ми стоеше последната сезона на ПЦ, еве сега ја загледав, имам уште 6 епизоди и тоа е тоа...

:place:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
1.Six Feet Under - Пепел, неможев на себе да дојдам, значи разорно дејство. Конекција со гледачот левел 10000.

2. Breaking Bad, Едноставно нешто неповтроливо, што и да кажам малце ќе биде.

3. Twin Peaks, перфекција, неможев да го извадам од глава крајот, ја сонував со недели.

4. The Wire, nuff said.

5. Sopranos, ми се стемни и на мене после последната сцена, буквално останав да гледам во екранот добри 20 на минути, секакви мисли ми помина низ глава.

Што после? останува една надеж дека нешто ќе ме инспирира, и навлече како овие серии но таа надеж после сите овие години е доста мала, до сега само 1 се демантирав и тоа сега скоро.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.639
Mислам дека не го сфаќате концептот. Не е темава најомилена серија, не ми набројувајте само наслови, поготово незавршени серии.
Се мисли на преголем импакт, преголема зближеност, што после завршувањето не само што не сте сакале, дури навистина долг период не сте почнале друго.
Тоа празно чувство, што џимеј го опишува како да си се скарал со другар.

И секако, елаборирајте.
Ајде сега, play nice.
 
Член од
17 октомври 2013
Мислења
887
Поени од реакции
1.877
Првите пет минути откако ќе ја изгледам последната епизода од сезоната не знам што со животов а следните веќе барам друга серија за гледање :)
Six Feet Under :)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Што потоа? Ништо :) Ќе чекаме друга добра серија. Во меѓувреме можеме да се разведриме со реприза, или да проследиме нешто што е во тек...
Убавите нешта кратко траат. Еве, земете ги за пример шпанските/турските серии.
 
F

Feli

Гостин
(Само во случај кога се работи за добра серија)
Day 1- Осеќам некоја болка во душава (ова сериозно) која шо и сама не можам да си ја објаснам. Како светот да ми нема повеќе смисла и како од утре повеќе да не грее сонце.

Day 2 to 5- Болката ми ја снемува :) и со носталгија пребарувам се што може да се најде низ интернетов за серијата (а што претходно сум го пропуштила) - интервјуа, мислења по форуми... и се надевам на можен спин оф. Очекувам да најдам некои мини епизоди а да не ми се гледани. Им дрдорам на сите околу мене за серијава со надеж дека ќе ги фане еуфорија и нив, па ќе почнат да ја гледаат и ќе има со кој да муабетам.

Day 6 to 10- Се убедувам себеси за некое кратко време да почнам да ја гледам одново. Во меѓувреме читам мислења и препораки за други серии.

Day 10 to 13- Сфаќам дека имам премногу добри серии неизгледани, а малку слободно време за да ги гледам. Тогаш се откажувам од намерата да ја гледам оваа претходнава одново и и давам шанса на некоја нова.

Обично новата серија отпрвен ја споредувам со оваа изгледаната и и барам маани, ама со текот на времето се адаптирам и полека ме фаќа истата еуфорија шо сум ја имала предходно. После крајот и на таа серија, почнувам пак:
Day 1-
:)
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Како се навлеков на Френдс и на Фрејзер ептен ми беше бедно коа завршија, минимум месец дена чудно ми беше.
Исто ќе ми биде и за ББ знам, иако имам уште доста. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom