Крај на серија, what next?

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Како што гласи насловот, сите имаме изгледано барем една серија до крај каде што сме се разочарале од нејзиниот крај, без разлика дали бил лош или добар, не сме сакале да заврши бидејќи со текот на времето таа станувала дел од нашиот живот и нашата дневна активност.


Еве јас ќе почнам прв и ќе ја нагласам Lost, серијата која што ме тресна од земја со првата сезона, ја следев добри 7-8 години и кога заврши се чувствував ужасно, пошто бев навикнат со таа серија и крајот не ни сакав да го гледам, тоа ми беше прва гледана серија која што ми се допадна најмногу, но како идеше крајот и како се доближував се до последната епизода ми идеше одбивност пошто не сакав да заврши.

Сигурен сум дека и вие имате некои серии кои што ве растажиле со самиот крај, без разлика на бројот на сезони.
Која е таа серија, што после крајот?
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Pa sto znam,Prison Break e poslednata koja ja odgledav od pocetok do kraj i mi ostavi jak vpecatok....najiskreno poslednive godini nemav vreme za serii,ali sega vo narednive 7 meseca sum free as a bird...se mislam Dexter da pocnam da ja gledam od pocetok do kraj.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.510
Поени од реакции
3.356
Touch,Burn Notice,Last Resort ,Hunted и Iris 2.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.610
Значи, прв пост и одма Лост. Јо ми те волЉлимо!:love:

Кога заврши Сикс фит андер се осеќав ко Аладин без лампа, ко Бамби без мами, ко Тим Бартон без Џони Дип, ко влада без Грујо, ко тема на Кајга без тролање, ко слика од Закинтос без лајк...:place:

Се курчам знам, ама мамицата ми ја расплака.:place:

Исто ко заврше и Брејкинг бед. Празно, пусто, тажно, болно...:( И понеделниците пак немаа смисла после тоа, да.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Ќути не ја задевај, сеа само што ја спуштив последната 8ма сезона и шта речи, ќе биде fucked up...:place:
 
A

Arianne Martell

Гостин
Кога заврши Bleach ми падна криво (аниме серија), се зближив со карактерите :(. Најчесто почнувам со нова серија или паузирам некој период дур ми избледе импресијата од претходната серија. :)
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
The Sopranos.

Веќе цел месец се влечкам со шестата сезона, нејќам да ја завршам. Вчера ја гледав Blue Comet, сега уште Made in America ми остана. Иако ја имам гледано, знам дека пак ќе се чувствувам празен и тажен.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
15.446
Поени од реакции
12.335
Ко бев мал Млади Бунтовници :D

The O.C.
Friends
 
На врв Bottom