Крајници!

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
овде може да дискутираме за крајниците во грлото.
ме болат 2 дена некој лек освен вадење да ми каже некој?:smir:
 
B

black angel

Гостин
земи хексорал и прави гаргара неколку дена ке ти помине одма
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
А да идеш на лекар па да ти препишат нешто? :uvo:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако хронично те болат, вади ги, а ако не, земај лекови препишани од лекар. Ама лекарот знае најдобро :)
 
П

Паган-др

Гостин
Од порано ме интересирало, а фала богу не стигнало до тоа. Крајници како се вадат? :)
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Ако имаш гној, побарај Нишадор и локално истриј ги со прст , на пример..Одма ќе го исплукаш гнојот.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Лек за крајници е и лимон исцеден без никакви додатоци одма се пие без престан.И барем спласнуваат за одреден период ако не се поминати во другга фаза.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
најарен лек за крајници е да ги извајш :) и то сите 3 :). јас ко мал стално мака имав со крајниците. и ко бев 5 одделение мојте ме натераја да ги извам :) и арно напрајв се куртулив од пиење апчиња секој месец
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ако имаш гној, побарај Нишадор и локално истриј ги со прст , на пример..Одма ќе го исплукаш гнојот.
Или истово ова може и со Прополис :)
А исто така имаше и распрскувач од Прополис специјално за крајници.
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Или истово ова може и со Прополис :)
А исто така имаше и распрскувач од Прополис специјално за крајници.
Го има во сите аптеки, најефтин е овој на Галафарм. Од лично искуство помага, делува и како локален анестетик и антисептички... спас барем за пред спиење.

 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Абе ја се лагам да ги вадам крајниците....само бидејќи пеам онака..иам бенд..па ме интересира дали ќе влијае тоа (ако ги извадам) на пеењето?
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Летото имав голем проблем со крајнициве, ми беа потечени како да боледувам од заушки. о.О
На почетокот, првите 2-3 дена примав антибиотик, но немаше ефект никаков. Потоа цели 7 дена по 2 пати или еднаш на инфузија - и тоа немаше некаков посебен ефект. Подоцна, мама ме зеде за рака и ме однесе во една ординација кај нас за уво, нос и грло. Ме седна докторката, ми даде бубрежно легенче и со пеан ми ги дупна крајнициве по два пати. Гнојој и крв многу исплукав и две такви цели бубрежни легенчина наполнав, ама фала му на Бога уште еднаш од тогаш со крајниците не сум наишла на таков проблем:).
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
најарен лек за крајници е да ги извајш :) и то сите 3 :). јас ко мал стално мака имав со крајниците. и ко бев 5 одделение мојте ме натераја да ги извам :) и арно напрајв се куртулив од пиење апчиња секој месец
Исто. До пред да ги извадам многу маки претрпев со пусти крајници. Нон стоп ми гноеја, па инфузии, болна...
И во 5 одделение ајмо на иставање. Али таа болка што ја претрпев ауу.... :nesvest:
Препорачливо за жени повеќе :pusk: :pos:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Тие што имат крајници за вадење нека ги вадат одма без мислење.Пред 5 години ме правеа операција на крајниците бидејќи секој месец бев болен.Операцијата не е страшна.Најпрво седнуваш на столот сестрата ти става опојка(спреј) тогаш имав чувство како да ми се зголемуваат крајниците.Потоа докторката бележи кај што треба да сече.Почнува со засекувањето,немав никаква болка,става инекција директно во крајникот вода и аспирин за да ја намали болката, и тоа не боли.Додека да ми го сечат едниот крајник цело време зборував,кога ми го секоа го изгубив гласот неможев да зборувам.Крајникот го сечат со едно како сајла,исто како да го бесат :smir:.Тоа го наместуваат на крајникот и го стегаат додека не се скине.И третиот крајник кога ми го вадеа беше хорор филм:vozbud: бидејќи е малце понадоле од 2та крајници не стига опојката до таму и на живо го влечат не го сечат.Тоа не болеше многу но крв од носот ми течеше у пм.Целиот бев во крв.Но третиот крајник го има до возраст 18 години после тоа се исушува.

После операцијата неконтролирано ми течеше плунка од устата.Тоа траеше 7-8 саата.
1 недела бев само на чај Кантарион,само тоа се пие.Гласот ми се врати после 5-6 дена но неможев да зборувам гласно.Нормално зборував после 2 недели.
2 недела бев само на овошни јогуртчиња.
И од третата веќе почнав да јадам.

П.С. Ако отиде некој да се оперира,нека влезе на операција прв.Моја препорака!
Бидејќи со мене во исти ден требаше да се прави едно помало дете,но јас отидов прв.Кога легнав на кревет отиде тој после 15 - 20 минути типчето трча од операционата сала со клештата од уста.Јас тоа да го видов пред да ме прават не влегував.Така да влезете први.

Поздрав.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Добро е ми поминаа бев на лекар ми дадоа апчиња подобро е се ако ме фатат уште еднаш одма ги вадам....некој што ги има вадено колку време ги вадат, боли ли?:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom