Кој ќе биде најдобриот млад играч на светското во ЈАР 2010?

  • Креатор на темата Mario Gómez
  • Време на започнување
M

Mario Gómez

Гостин
Младите играчи секогаш оставале трага на минатите светски првенства, Мајкл Овен, Подолски итн.

На ова светско првенство ќе се појават неколку млади играчи кои се наредните superstars, или млади ѕвезди и веќе топ светски играчи како на пример Меси.

На кого ќе му биде доделена оваа награда ќе видиме по завршетокот на првенството, како за потсетување пред 4 години најдобар млад играч беше Лукас Подолски.

--- надополнето ---

Ах анкетава, ми падна нетот.:pos:

Модератори стајте анкета.

Ди Мариа, Meсут Озил, Марек Хамшик, Тони Крос, Eлиео Елија, Лионел Меси, Гонзало Игуаин, Хуан Мануел Мата...и други ако ви текнуват.

--- надополнето ---

И анкетата нека трае само 10 дена. :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
За најдобар никој уште од сега нема да каже кој ќе биде, но најголем фаворит за таа награда е Месијата :)

Исто така очекувам добра игра од Игуаин и Озил.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Најдобар млад се знае, Волкот :)
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Изглеа Волкот нема да игра :S :( а да кажеме Ди Мариа иако не е толку млад...
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Алексис Санчес исто не смее да се заборави.
Елиа е страшен играч, само прашање е колку шанса ќе добие во холандскиот тим.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Алексис Санчес исто не смее да се заборави.
Елиа е страшен играч, само прашање е колку шанса ќе добие во холандскиот тим.
Па според мене многу малку...Тука е Кајт да се замеша од клупата во првиот состав, а и Ван Перси пред 2 дена изјави како Афелај бил конечно спремен за во првиот тим а и последниве пријателски тренеров многу го тинтра, така да ќе биде многу јака конкуренција за Елиа.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Штознам имам некакво чувство за Марко Марин,детето потсетува на Меси(иако е далеку од него)мислам дека ќе блесне на светсково.:toe:

Од другиве Елиа е ѕверка ама незнам колку ќе го игра ван Марвик,Ди Мариа е надежен...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Според мене од младите очекувам Марко Марин да блесне...она што го имам видено од него е играчиште...не знам како никој не го споменува но игрите што ги прикажува се маестрални...игра на позиција CAM т.е. зад напаѓачите има одлична контрола,брз како шило,десничар,снајдителен....е сега колку ќе се покажи ќе видиме
 
Н

'Никола'

Гостин
Јас би играл на Тони Кроос или Марин. Иако има и многу други феноменални младинци, сепак мислам дека еден од овие двајца ќе го земат тоа признание.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Според мене од младите очекувам Марко Марин да блесне...она што го имам видено од него е играчиште...не знам како никој не го споменува но игрите што ги прикажува се маестрални...игра на позиција CAM т.е. зад напаѓачите има одлична контрола,брз како шило,десничар,снајдителен....е сега колку ќе се покажи ќе видиме
Па да, Марин е највозвудливиот млад вингер шо доаѓа у светот на фудбалот после Роналдо и Робен. Само што далеку е од нив. Нема разорен шут. Инаку еве еден добар гол од него за Германија.

Незнам колку би стартувал, ама со Лам заедно одлично би се снашле.

Сепак Озил е фаворит, според кладилниците.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Н

'Никола'

Гостин
Што се деси со анкетата? Нема да има?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom