Кој филм (во делови) има поубави 2-3 продолженија од првиот дел?

Член од
19 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
1
Na mene ne moze da mi tekne na niedno podobro prodolzenie od prviot film sto e napraven, pa zatoa baram pomos!
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
kum dvete porodolzenia mene mi se bolji od prviot del
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
posle ajs ventura vtoriot del e bolji carlito's way e bolji od prviot del
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Повеќето филмови што имаат продолженија без некое потесно поврзување, вторите делови им се лоши и се ништо повеќе освен бледа копија на првиот дел. Но, тие што во делови си тече приказната се добри сите што сум ги гледала и сите нивни делови:)
Пример: Матрикс, Лорд Оф Д Рингс, Стар Ворс ...:music3:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Alien,Mad Max,Blade 2(третиот не го рачунам за филм),X-Men,Batman итн.
Има доста подобри продолжетоци мада има и доста бледи обиди.
 

BobRock

Middle-Earth Dude
Член од
2 ноември 2005
Мислења
126
Поени од реакции
0
Lord of the rings 2 и 3 дел се далеку подобри од првиот. А посебно вториот
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Tuka nekade e i moeto razmisluvanje so divine.
Dokolku stanuva zbor za edna prikazna podelena na nekolku delovi, togas toa se definitivno Lord of The Rings.

Isto taka, ne znam zosto gi zaboravate filmovite od bivsite YU prostori, tuka se sekako nezaboravnite Lude Godine, i toa vkupno 7 dela. Ona potoa, sto nosese ime Zikina Dinastija, bese rasipano.

Inaku, za mene, prviot del e nezamenliv kaj Mad Max, Terminator, Kum, Alien, itn itn.
Filmovite od tipot na Ajs Ventura i slicni nema da gi komentiram, zosto za mene toa i ne e nekoj film.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
divine напиша:
Повеќето филмови што имаат продолженија без некое потесно поврзување, вторите делови им се лоши и се ништо повеќе освен бледа копија на првиот дел. Но, тие што во делови си тече приказната се добри сите што сум ги гледала и сите нивни делови:)
Пример: Матрикс
Ау, ова мислам дека ти е катастрофална грешка. Матрикс првиот дел е страва, другите 2 се некако извештачени. Воопшто не ми се допаднаа продолженијата.

Првиот дел беше навистина револуција, како приказната - така и ефектите.
 
H

HCL

Гостин
Acid напиша:
Ау, ова мислам дека ти е катастрофална грешка. Матрикс првиот дел е страва, другите 2 се некако извештачени. Воопшто не ми се допаднаа продолженијата.

Првиот дел беше навистина револуција, како приказната - така и ефектите.
Се согласувам со тебе.Првиот ми е дефинитивно нешто што ми го промени животот.Иако сите 3 ми се закон,сепак во вториот и третиот дел некако е многу претерувано и малку неповрзано со првиот дел.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Абе, за кого како ... сите кажуваат дека биле претерани 2 и 3 дел од Матрикс, ама па првиот дел да не не е претеран? Незнам, до вкус е ... ако морам да издвојам од Матриксите 3-от ми е најдобар иако најпретеран ... сепак научна фантастика е филмов:) :wink:
 

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
Matrix двојката и тројката беа комплетно срање! X-Men 2 беше океј, додека најдоброто продолжение е Terminator: Judgement Day! Кецот е супер, но двојкава е страва! Тројаката беше комплетна утка.

Исто така и Индијана Џонс двојката повеќе го сакам од кецот.
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
DIE HARD !! !! !!
2 i 3 ne se podobro od 1 no se na isto ramniste. DIE HARD e ustvari film koj so prodolzenijata ne izgubil na kavlitet.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom