Кој управува со САД 200 години?

Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
и јас го имам 3 пати глеано, покрај него какви документарци уште сум нашол.... дури забегав и за пирамидите во Каиро, кои што воопшто не биле пирамиди за фараоните туку биле „машини„ кои што правеле евентуално вештачко врнење за да биде можеби воздухот повлажен да може полесно да се дише, а ако некој рече НЕ, тие биле правени за да има врнење па полињата да не бидат суви за да биде земјата плодна, евентуално тука паѓа тезата (евентуално ама не е сигурно, уште се истражува), поради тоа што во тоа време реката Нил била на многу повисоко ниво, во која што биле и пирамидите 2/3 под вода некаде... па ја испумпувале водата на врвот од пирамидата и како биле топли камењата на врвот од пирамидата испарувала водата и така правеле вештачко врнење.... забегав малце појќе офтопик ама така ми дојде :) ќе се обидам да направам тема во врска со ова на друго место.

Иначе филмот ZEITGEIST е страшно добар и добро објаснуваат кој и како го вози народот во овој светски живот и кој е паметниот и кој е глупавиот....
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
16
Поени од реакции
1
ај се убаво шо пробуваат да објаснат за 9/11 ама тоа на почетокот за христијанстворо е чисто СРАЊЕ, тие глупости се забегани фантазии на некој глупак без живот ... а теории за нападите на 9/11 има многу и скоро во сите се работи за една иста работа - дека САД стој зад сите тие настани ...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Евреите - Израелците владеат со САД. ФАКТ
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
ај се убаво шо пробуваат да објаснат за 9/11 ама тоа на почетокот за христијанстворо е чисто СРАЊЕ, тие глупости се забегани фантазии на некој глупак без живот ... а теории за нападите на 9/11 има многу и скоро во сите се работи за една иста работа - дека САД стој зад сите тие настани ...

Се што е кажано во филмот е поткрепено на факти, вклучувајки го и делот за христијанството! Ако не ти се допаѓа, не верувај, твое право.

Иначе за филмот, многу е добар, треба да се потрошат тие два часа да се изгледа филмот, нема да зажалите.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Владеат газдите на Кока Кола.
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
anglija i evreite dolgo treba da vi raskazuvam a sega ne mi teknuva na koj sajtovi da odite a ona za piramidite bas me interesira da vidam sto kako
drugo mislenje e ova nemam slusnato se e mozno
a amerika e biznis i ja vladeat najmoknite koi profitiraat
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Vo filmov ima dobar del i za hristijanskata vera moze li nekoj da mi kaze za toa shto misli
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Vo filmov ima dobar del i za hristijanskata vera moze li nekoj da mi kaze za toa shto misli
Има некоја разлика?

Објаснува дека сите религии потекнуваат од еден корен, и сите се слични помеѓу себе. Или можеби исламот е изоставен а? :)
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Евреите - Израелците владеат со САД. ФАКТ
Не е факт.

Евреите велат, камо да е така, но не е.

Во САД најголемо влијание имаат оние кои поседуваат земја и простор. Тие се 1% од населението.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.257
Поени од реакции
78.896
Vo filmov ima dobar del i za hristijanskata vera moze li nekoj da mi kaze za toa shto misli
да да, има дека Христијанството е лошо.
Имаш на ум некоја вистинска и најправилна вера, да ми предложиш, зошто после филмов решив да сменам вера. Ми треба некоја вера кај што можам да убивам колку сакам, а за тоа да бидам награден по смртта со 77 девици или нешто слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom