Кој сака да биде срам на телевизија/милионер/сеедно?

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Ае луѓе ај се останато ќе се преболи некако... Ама да не се знае која риба е на дводенарка... па и џокер да се искористи на тоа:nesvest: :tapp: :pred: :shok:
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
114
Поени од реакции
0
Izgleda nema veke lesni 5000 den. - ne znam dali primetivte no 3 prasane i 4 ne bea taka lesni kako na prviot ciklus od milioner
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.454
Поени од реакции
810
Дел од правилата за учество во квизот.

„Конечната селекција се состои од тест. Имено членовите од екипата за тестирање ќе Ве контактираат на од Вас доставените телефонски броеви, а ваша задача е само да успеете точно да одговорите на десетте прашања кои ќе Ви ги постават.“

Значи сепак има некој тест, ама прашањата веројатно се за проверка дали си нормален.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
453
Jaс чекам да ми се јават...се пријавив одамна:)
Па да лапниме некој денар, не гледав ама незнам зашто. Ама подобро е што не гледав чим имало вакви идиЈоти
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.454
Поени од реакции
810
И јас се пријавив бе, па шо ме боли тулето, ако зеам пара ќе падне частење. :)
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
:aplauz: :aplauz: ma mene mi izgledase suuper milionerov:eek:jea::icon_lol::icon_lol::icon_lol: umrev od smeenje:icon_lol:(katastrofaaaaaaaa :shok: ) pa tolku glup narod da sme bile c c c c ne mi se veruvaaaa .za moment pomisliv deka ke pominat site 8 kandidati -sto tolku brzo pagaa, od sto znaea mnogu...Сан Марино на Балканскиот полуостров, орхан памук ,космополит-сограѓанин.....SRAMOTAAA
 
D

Delux

Гостин
Мене ми се допаѓа квизот,секако дека е хит...
Трендо е интересен,натпреварувачи ќе има секакви.Прашањата се на ниво.Впрочем ова е прва епизода,на дебелиот му треба малку повеке интелект...5-та година нема појма за космополит,иден доктор:pehar:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
236
Тешко на Трендо со вакви играчи ова е голема срамота божем ги зголемија сумите ама џабе со дебили коа си имаш работа.Не треба да се пријавува секој.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.781
Поени од реакции
276
Уште кога се дозна дека А1 ја има лиценцата за новиот циклус на Милионер, знаев дека ќе биде еден вид на импровизација која ќе изглеа слично на ова.

Никој од овие денешни 4 кандидати немаше вистинска интелигенција или да не речам уште полошо “општа култура“ (нешто што треба да го има секој потенцијален милионер), прашањата што ги одговорија беа толку глупави и лесни.

За студентот економист не ми е чудно што учи уште факултет на 30 години-и тоа приватен факултет.

А, девојката од Европски Универзитет мислам дека треба да ја покоментирам малце во онаа темана за приватаните факултети заедно со мислењата за тоа колку се интелигентни тие луѓе. Ова ми е само потврда не моето мислење кое го имав за нивните капацитети. Друг пат кога ќе коментираме за нив помислете на оваа девојка која како што рече “се привала за зафрканција“ :):)

И од технички аспект некако не ми беше се во најдобар ред. Можеше да биде спакуван многу подобро.

Но да се надевам дека е само почеток, а секој почеток е тежок.нели?
И да веруваме дека е технички аспект ќе биде малку подобар, а од аспект на натпреварувачи ќе биде многу и значително подобар.
 

JOE

madrid madrid y nadie mas!
Член од
31 март 2007
Мислења
2.955
Поени од реакции
402
ЛЕле и јас гледав преѓе...аман јас да бев барем до 8 то ке стигнев без џокери..
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
3.947
Jако беше кога Трендо и рече на таа типката од Драчево "Колку побрзо си заминеш,толку помалку луѓето ќе те запамтат".:pos2:
Иначе целиот квиз беше срам."Космополит=сограѓанин":tapp: ????
И како тој стигнал до 5 год. на медицина????:nesvest:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.404
Реков јас,заради вакви глупости,јас телевизија не гледам.

Не ја гледав емисијава,но доволни ми се коментарите што ги прочитав.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.495
Ете што се дешава кога се слуша турбофолк.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.164
Поени од реакции
687
Но да се надевам дека е само почеток, а секој почеток е тежок.нели?
И да веруваме дека е технички аспект ќе биде малку подобар, а од аспект на натпреварувачи ќе биде многу и значително подобар.

Aпсолутно!

А сега, ексклузивно - 10-те прашања кои се поставуваат при тестирањето за квизот:

Страна 1, бел лист со печатни кирилични букви - елиминаторни прашања, се одговара со заокружување.

1. Дали си го знаете вашето име? Да Не Можеби
2. Сигурни сте? Да Не Можеби
3. Знаете ли зошто сте тука? Да Не Можеби

Страна 2, бел лист со една реченица, за релаксација:
*Добро е... одиме понатаму.

Страна 3, логички дел; жолт лист со син текст, стандардна печатна кирилица, се одговара брзо, одговорот се бара во форма на еден збор - времето за одговарање на прашањата е 47 минути:

4. Колку години има 35 годишниот Перо?
5. 2 баби и 2 жаби се? (за студентите на медицински: ова е трик прашање)
6. На кој континент се наоѓа Јурумлери?

Страна 4, бела со црна точка на средина - за концентрација;

Страна 5, познавања од општата култура. Се заокружува еден или повеќе од понудените одговори;

7. Кој ја открил Северна Каролина?
а) Мислиш: Гочева? б) Тој што ја покрил в) Драган Вучиќ

8. Кој бил првиот човек во вселената?
а) Вселе...како? б) Бегав од математика во средно в) Драган Вучиќ

9. Во кој месец била крената октомвриската револуција?
а) Одамна б) Среда в) Драган Вучиќ

Страна 5, цела е зелена... за одмарање и релаксација пред последното клучно прашање.


Страна 6, финалното прашање:

10. Дополнете: Јас сакам да бидам _______________?


-----> Дел од одговорите на кандидатите:

*Милиционер
*абе дај пари!
*Фудбал...вечерва...Буњамин Шабани...
*Јас ја згрешив вратата
*Мет Дејмон или Чак Норис
*Пато.. масовно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom