Кој каде и што работи?

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Chandler напиша:
Ne be decki, uopste ne e tajna :) :) :)
Izrabotuvame i producirame ( sto ke mu dojde edno te isto ) DVDa u stil na promotivni filmovi. Do sega gi napravivme za Makedonija; Ohrid i Ohridsko Ezero; Stobi; Skopje i vo podgotovka e filmot za Gostivar i uste nekolku proekti vo DVD stil. Se e so zadrzani avtorski prava i so dogovori so nadleznite institucii :) A i normalno, se bavime i so PR ( toa e PR agencija shto so koja sorabotuvame), izrabotuvame reklami, plakati, sve sho e vo domenot na advertizing-ot.
Делот за Гостивар особено ме заинтересира.
Јас планирам во иднина, која и да е таа, да инвестирам средства у мојот град, така да...ако е можно, прати ми сметка и промо ДВД-то Гостиварско.

тенк ју
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Бујрум на 7ми на саем на градови, на промоцијата на Гостивар. Ке си се видиш и со Бејта.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Chandler напиша:
Бујрум на 7ми на саем на градови, на промоцијата на Гостивар. Ке си се видиш и со Бејта.
Баш у 7, здравје Боже, патувам од Цирих за Гостивар.
Се очекува некаде кај 1 или 2 сатот попладне да бидам пристигнат таму.

П.С-Би било пожелно некаков телефонски број и локација да ми се даде.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Работев лани летото 1 месец во ГРОЗД (Струмица) ..
Задоволен 9 000 ден. (+1500 хранарина) :toe:
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Асистент кувар ... супер работа, делкање прсти на живо :)
плата околу 17 евра на саат ПРЕД ДАНОК

данок 8% + 38% :tapp:
 

Aston_MartinV12

стажиран почетник со искуство
Член од
2 јануари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Работам во Универзална Сала како светло мајстор (јас го правам целото светло за концертите) плата ми е 10.000 ден. и многу е топ
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Работев во ''ГРОЗД'' Струмица.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Nikogas ne mozes da pretpostavis kolku glupi prasanja moze da mu padnat na pamet na edno covecko bitie se dodeka ne se vrabotis u call center i licno go iskusis toa, znaci strasno.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Работам како електро инжењер во приватна фирма која се занимава со проектирање изведба и надзор. Истоа така сме и овластени сервисери за пумпи Grundfos. Си ја обожавам работава плата солидна (нормално секогаш може повеќе :)) без стрес и опуштено и едноставно кога станувам за на работа со чејф одам, го нема она пак ли бе.

Инаку преку лето за викенди си работам и како фотограф и камерман по свадби. Дополнителна работа која ја рабатам уште од средно и некако тешко можам да се одделам од истата. Едно одморче плус излага.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Гугл адсенс маркетинг :D

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom