Кој и што најмногу ве нервира во животот ?

Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
- Неправда (ова може најмногу)
- Богатење на грб на друг(и)
- Лица болни за внимание
- Wannabe експерти од многу сфери
- Искомплексирани и нафурани екстроверти
- Фуфици/глупи инстаграмуши
- Егоцентрични и злобни фаци
- Исфрустрирани професори на факултети
- Елитисти,кариеристи, материјалисти
Мал апдејт да дадам на ова... некој/а кога ќе зема заслуга/кредит за нешто што во најголем дел сам си го сработил и направил...
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Мал апдејт да дадам на ова... некој/а кога ќе зема заслуга/кредит за нешто што во најголем дел сам си го сработил и направил...
Same,bro.Damn,same.
Немаат памет самите да се потрудат,па крадат.Тешки идиоти се.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Same,bro.Damn,same.
Немаат памет самите да се потрудат,па крадат.Тешки идиоти се.
Не прам муабет за нешто што бара 30 минути труд као семинарска од 5-6 странички, проектна или такво нешто... не ми сметаа тоа.
зборам за работа која бара труд и посветеност со денови, недели и тн.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Не прам муабет за нешто што бара 30 минути труд као семинарска од 5-6 странички, проектна или такво нешто... не ми сметаа тоа.
зборам за работа која бара труд и посветеност со денови, недели и тн.
Те сфатив.
Друго што ме нервира е снаа ми,сопругата на брат ми.А,бе,таа е е едно себично,лажливо,превртливо и злобно створење.Не сфаќам како успева да ги залажува моите.Збори глупости за моите родители,ги оговара,ги навредува и им се потсмева зад грб на нив,а пред нив им прави друго лице.Го манипулира брат ми.Кога се карам со неа за нешто лошо што кажала и/или направила,таа ги убедува моите дека јас прва сум почнала да се карам,иако она прва почнала.А,моите неа `и веруваат. :(:pistoldz:
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Колеги што глумаат висока класа и интелектуалци а јадат доручек во канцеларија се и сешто од пржени јајца, варени јајца, конзервирана риба, колбасици спремено од дома (канцеларија смрди на кујна), мислам немам ништо против тоа ама кога веќе глумиш висок стандард јади си во бифе или во некои од блиските ресторанти. Висока класа е висока класа во секој поглед, нели? Има и од тие а можат и истите од првата група да бидат што прават секакви фаци возејќи се со ЈСП мислам мадам/модмозел има такси како опција, јавен превоз е јавен превоз каде и да одиш бездомници, ниска класа, секакви се возат со јавен превоз.
 
Последно уредено:
D

dARK_ElementaL

Гостин
Збори глупости за моите родители,ги оговара,ги навредува и им се потсмева зад грб на нив,а пред нив им прави друго лице.Го манипулира брат ми.Кога се карам со неа за нешто лошо што кажала и/или направила,таа ги убедува моите дека јас прва сум почнала да се карам,иако она прва почнала.А,моите неа `и веруваат.
Postavi skriena kamera doma, snimaj ja, fati ja na delo.
ме нервира снаа ми,сопругата на брат ми. А,бе, таа е е едно себично,лажливо, превртливо и злобно створење.
Za vakvi samo kjotek dodeka masta ne im ja izvadish :sakasuste::sakasuste::sakasuste::sakasuste::sakasuste: ili :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Фала ти,Дарки.
Ќе смислам нешто. :pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::pistoldz::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
И ти имаш конкуренција сега за некои работи ако живеете во заедница, снаи не се трпат тоа ти е ко две петели во ист кош да ги ставиш
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
И ти имаш конкуренција сега за некои работи ако живеете во заедница, снаи не се трпат тоа ти е ко две петели во ист кош да ги ставиш
Јас сум `и золва.Таа ич не ме почитува.
Таа само лаже и манипулира со луѓе.Постојано барам начини да им ги отворам очите на моите.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Јас сум `и золва.Таа ич не ме почитува.
Таа само лаже и манипулира со луѓе.Постојано барам начини да им ги отворам очите на моите.
Извини се надевам нема да се навредиш но твоите ако имаат малку мозок ке знаат кој што е, и кој гледа да манипулира и лаже и кој ја зборува вистината, особено не можат да дозволат да бидат манипулирани од некоја која сигурно има двојно помалку години од нив... Мене некој може да ме лаже цел ден и јас да се преправам дека и верувам а знам дека лаже и дека гледа да манипулира со мене
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Извини се надевам нема да се навредиш но твоите ако имаат малку мозок ке знаат кој што е, и кој гледа да манипулира и лаже и кој ја зборува вистината, особено не можат да дозволат да бидат манипулирани од некоја која сигурно има двојно помалку години од нив... Мене некој може да ме лаже цел ден и јас да се преправам дека и верувам а знам дека лаже и дека гледа да манипулира со мене
Не,бре,тврдоглави се и не ја гледаат вистината.Само ми е жал што немав прилики да ја снимам кога ја слушав какви глупости збореше за моите родители,за мене и за моите браќа(од кои едниот `и е сопруг).А,бре,тотална неблагодарна идиотка е.Во туѓа куќа се понаша како да е газдарица.Мене ми замерува за работи кои ги правам во куќата во која сум се родила,а јас ако `и замерам за нешто,одма се лути и се дере.А,бре,не можеш да се правиш газдарица на нешто што не е твое.Туѓинка си,туѓа крв си.И што се мешаш кај што не треба кога јас не ти се мешам во твоите лични работи ? ! Тоа `и го кажувам на фин начин,а,она,бре......
Уште и тешка пијаница е.Вика `и им се дере на двете деца.Шамари им мава.
Секогаш она прва почнува расправии и тоа често за неосновани работи,за нешто банално или без причина,а ги набедува моите дека јас прва почнувам и дека јас сум крива,а моите нејзе `и веруваат,иако за нормален човек би било очигледно која прва почнала и чија е вината.
Уште сака цела куќа да ја земе.Ама,тоа не може така.Се треба да се дели помеѓу мене и моите браќа.Ама,лошотилакот нејзин.....
Леле,само се надевам дека еден ден ќе ја проѕрат. :cautious: :mad::sakasuste::pistoldz::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Луѓе што ги нервира тоа што некои имаат бугарски пасош.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom