Кој и што најмногу ве нервира во животот ?

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.578
Поени од реакции
34.762
ме нервираат дволични и неискрени личности ...
на пример на ФБ се постира фотки ем селфие, излезени за никаде личностите на нив , а доле коментарите... аууу лепото, најубави, невидена убавина, времето за вас застана, преубаво изгледате, не стареете...итн, а тоа фотографијата за никаде Баба Рога поубава! :pos:
а од навиките ме нервирање плукање на улица со предходно гласно собирање на плунката во уста и на крај пљаааас доле, лево или десно :sick:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
ме нервираат дволични и неискрени личности ...
на пример на ФБ се постира фотки ем селфие, излезени за никаде личностите на нив , а доле коментарите... аууу лепото, најубави, невидена убавина, времето за вас застана, преубаво изгледате, не стареете...итн, а тоа фотографијата за никаде Баба Рога поубава! :pos:
а од навиките ме нервирање плукање на улица со предходно гласно собирање на плунката во уста и на крај пљаааас доле, лево или десно :sick:
Особено фалењето на Боки 13 и Лила,Елена Ристеска,Јелена Карлеуша,Цеца и некои други Балкански фаци.Бедни во душа створења се.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.421
Поени од реакции
7.762
- Неправда (ова може најмногу)
- Богатење на грб на друг(и)
- Лица болни за внимание
- Wannabe експерти од многу сфери
- Искомплексирани и нафурани екстроверти
- Фуфици/глупи инстаграмуши
- Егоцентрични и злобни фаци
- Исфрустрирани професори на факултети
- Елитисти,кариеристи, материјалисти
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
- Неправда (ова може најмногу)
- Богатење на грб на друг(и)
- Лица болни за внимание
- Wannabe експерти од многу сфери
- Искомплексирани и нафурани екстроверти
- Фуфици/глупи инстаграмуши
- Егоцентрични и злобни фаци
- Исфрустрирани професори на факултети
- Елитисти,кариеристи, материјалисти
Опишуваш 98% од луѓето тие 2% без овие карактеристики ретки се
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.421
Поени од реакции
7.762
Опишуваш 98% од луѓето тие 2% без овие карактеристики ретки се
Ме нервираш и ти што ми реплицираш :D
се зезам.
Ме фати момент на нервоза пер. Иако генерално може да се подведат две групи на луѓе овде :
wannabe експерти од многу сфери = лица болни за внимание = фуфици инстаграмуши (поретко знае да ме изнервира поедина особина од овие наведени, најчесто сите три карактеристики земени заедно ме вадат од такт), и
елитисти,кариеристи,материјалисти = егоцентрични злобни фаци = искомплексирани и нафурани екстроверти (не ретко знае и некоја поедина ваква особина да ме изнервира, ама ни приближно као combo-то на сите 3 карактеристики у една персона).
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Ме нервираш и ти што ми реплицираш :D
се зезам.
Ме фати момент на нервоза пер. Иако генерално може да се подведат две групи на луѓе овде :
wannabe експерти од многу сфери = лица болни за внимание = фуфици инстаграмуши (поретко знае да ме изнервира поедина особина од овие наведени, најчесто сите три карактеристики земени заедно ме вадат од такт), и
елитисти,кариеристи,материјалисти = егоцентрични злобни фаци = искомплексирани и нафурани екстроверти (не ретко знае и некоја поедина ваква особина да ме изнервира, ама ни приближно као combo-то на сите 3 карактеристики у една персона).
Мене повеќе ме нервира втората група, луѓе подготвени да направат се, буквално да газат се ако треба без пардон за да стигнат до посакуваната цел.... и пази со таков морален чин, со тавко монструмско однесување и размислување се гордеат и се сметат за посебни и успешни во животот
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Фејсбуков ми е онака, коњак за двојните стандарди, дволичноста и лицемерието.

Пример, ме нервираат ликови кои хвалоспеваат други етникуми со некои си наводно херојски примери од нивна страна, ама остануваат само на другите етникуми. После, ме нервираат ликови кои споделуваат статуси со пораки против национална, верска или расна сегрегација, а истите се делат и групираат според социјалниот статус со другите, свесно или несвесно.

Све тоа би каменувал у некоја авганистанска планина. Не вредат тие животи.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
- Неправда (ова може најмногу)
- Богатење на грб на друг(и)
- Лица болни за внимание
- Wannabe експерти од многу сфери
- Искомплексирани и нафурани екстроверти
- Фуфици/глупи инстаграмуши
- Егоцентрични и злобни фаци
- Исфрустрирани професори на факултети
- Елитисти,кариеристи, материјалисти
Па денеска повеќе од 90% од народов се вакви ... за жал ... и после зошто немало вистинско пријателство ...
Се е од интерес денеска ... само материјализам, материјализам и материјализам !
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.241
Поени од реакции
78.862
Многу јако е кај нас чекањето ред.
Постои легенда дека ако му се начукаш у грб и да му дишеш у врат на тој пред тебе, има 13,6% шанса редот побрзо да врви!
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Се ме нервира нема нешто што не ме нервира.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Мене ептен ме изнервираа оние со бан,па бан,па бан. :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.915
Многу јако е кај нас чекањето ред.
Постои легенда дека ако му се начукаш у грб и да му дишеш у врат на тој пред тебе, има 13,6% шанса редот побрзо да врви!
Процентот знае да варира експоненцијално во позитива, особено ако тој зад тебе последно се има избањато за некој поголем празник или се настегал лук/кромид сабајлечки и исчурил еден качак пред да влезе во просторијата.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Процентот знае да варира експоненцијално во позитива, особено ако тој зад тебе последно се има избањато за некој поголем празник или се настегал лук/кромид сабајлечки и исчурил еден качак пред да влезе во просторијата.
Тука се согласувам.А,особено смрдливи нозе и коса.....Ауф,како се трпат,не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom