Кој е подобар ,,Х'' или ,,Y'' [Овонеделен дуел: Жулио Цезар vs Петр Чех]

Овонеделен дуел:


  • Вкупно гласачи
    99
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Незнам дали имало досега ваква тема, ако има се извинувам

Ајде јас да започнам , Нани или Насри и зошто ?

Нормално се мисли на здрав Насри
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Здрав Насри е подобар од Нани.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Дали може објаснување затоа што ни едниот ни другиот го знам.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Чек сеа, Нани е класично крило.. Насри колку што знам не е.. Ако споредуваме веќе да споредуваме играчи од иста позиција..
На повеќе позиции игра Насри, крило, полушпиц, плејмејкер...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
На повеќе позиции игра Насри, крило, полушпиц, плејмејкер...
Ако ги споредиме Насри како крило и Нани како крило, Нани е поарен без дилема.. За другите позиции како што кажав, Нани е класично крило, па Насри е сигурно поарен на позицијата полушпиц.. Како и да е, двајцата се многу квалитетни фудбалери и се многу важни за тимовите во кои играат...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ако ги споредиме Насри како крило и Нани како крило, Нани е поарен без дилема.. За другите позиции како што кажав, Нани е класично крило, па Насри е сигурно поарен на позицијата полушпиц.. Како и да е, двајцата се многу квалитетни фудбалери и се многу важни за тимовите во кои играат...
Точно. Предност на Насри е што игра повеќе позиции и што поголем процент од шутевите му завршуваат во рамки на гол за разлика од Нани. :)

Иначе темава не е нај нај, зошто ќе има глупи препуцавања....
 
В

Вори

Гостин
Нани ти е повеќе као убитачно крило со опасен дриблинг и добар шут.Порано беше влезен во филмот ''Роналдо''сега приметувам дека малку по малку излегува од тој филм.Си гради сопствен стил и моментално е еден од побитните играчи на Манчестер.
Асистира,дава голови,разместува од место едно 3-4 играчи со неговата брзина и техника...+ млад е,ќе покаже времето дали ќе биде стварно добар играч,или ќе си остане солиден каков што е сега.

Омилен негов потег:


А,за разлика од него пак,Насри е повеќе функционален играч.Може да игра и како крило,може да игра и како плеј или везњак.Исто како и Нани,има опасна техника,добар дриблинг и ептен е пробивен.Знае да изигра многу паметно,да дава топки ко Чави или Иниеста на пример и е многу битна алка во тимов на Арсенал.Моментално класа погоре од Фабрегас,и за мене еден од најдобрите играчи во ПЛ сезонава.

Oмилен негов потег:


Неблагородно е да се споредуваат Нани и Насри,зошто не играат на исти позиции.Но,ако би морал да бирам кој е за мене подобар тогаш би го одбрал Насри.Гадно ме потсеќа на Зидан,па можеби затоа му давам предност на него за разлика од неговиот колега од Манчестер.

И не мрчите дека не чини темава,пишете си ваше мислење и кулирајте.Не мора за све живо да кенкате...
 
В

Вори

Гостин
Па најверојатно да се развие добра дискусија со факти и аргументи.Да се споредуваат играчи од сличен калибар.А,не да се препуцаваме и вреѓаме или да пишуваме мислења од типот ''Челзи се најслаби,Дрогба е камен.Форца Милан(и уште 45 безвезни смајлиња во продужетак)''.

Moжеби насловот на темата не е соодветен,но некој љубезен модератор би можел да го смени.
 
F

fantomX

Гостин
Зошто бре да се дискутира кој е подобар меѓу Нани и Насри?!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако веќе споредувате играчи, споредувајте некои што играат на исти позиции. Глупава е споредбава. И ако веќе споредувате дај барем споредете како Давор што направи, вака и јас знам да нафрлам кој е подобар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom