Кој е најскап спорт според вас?

Најплатен спорт според вас?


  • Вкупно гласачи
    7
  • Гласањето е завршено на .
Член од
31 јануари 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Според мене најскап е скијањето.Поздрав
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Триатлонот без конкуренција.За секој од 3те спорта треба опрема од минимум 500 евра поединечно а за велосипедот да не правиме муабет колку е скап.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Али триатлонот е еднократен трошок....точак таков за триатлон е околу 6000 евра(карбонски рам) и еднаш го купуваш и го мењаш еднаш во годината.А скијањето е другачие.На пример 7 дневна скијачка карта на Аспен е 600 евра каде се тука капиите,скијачката опрема,тренерите,мажата,бормашините............Поздрав(мое мислење):helou:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Па нема да скијаш на Аспен,ке си скијаш на Маврово
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Проблемот е тоа што на Маврово воведоа цени како во Киѕбил,Австрија цената на картата во маврово е 950 денари а во Киѕбил е 1200 денари.А споредба помеѓу овие два скијачки центри е невозможна.....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Проблемот е тоа што на Маврово воведоа цени како во Киѕбил,Австрија цената на картата во маврово е 950 денари а во Киѕбил е 1200 денари.А споредба помеѓу овие два скијачки центри е невозможна.....
Па и стартарината за триатлон натпревар во Аланија е 35 евра а за во Белград е 400 денари.:toe::smir:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
328
Поени од реакции
8
се сложвам со влатко, футбалот е најскап спорт зато шо најмногу пари се вртет во него. не дека опремата е скапа. а исто така и во формула 1 се вртет многу пари.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Убедливо најсакап е формула 1 -џабе расправање погуглајте малку ќе видите.
Ако збориме за спортови како на пример колку ќе ме чини да спортувам јас нешто.
Мислам дека скијањето е скапо, но поскапо е скокање од авион како се викаше-падобранство де.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
се сложвам со влатко, футбалот е најскап спорт зато шо најмногу пари се вртет во него. не дека опремата е скапа. а исто така и во формула 1 се вртет многу пари.
Тука дискутираме не за најбогат,туку за најскап спорт.
За најбогат Формула 1 е на врвот и јас се сложувам,но ние дискутираме за парите што треба да ги потрошиш за да се занимаваш.
Фудбал можеш секој ден да играш во кое било време од денот и денар да не потрошиш за ништо.:wink:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Според мене најскап е скијањето кое го обожавам како спорт, и сама увидов што се треба да се купи за да бидеш целосно опремен. Ако се зборува за опрема значи скијање, зборувам за Македонија, а околу фудбалот се вртат најмногу пари да.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
значи прашањево на темата е која опрема е најскапа а не кој спор е најскап. Оти ако гледаме дека скијање на аспен е 600 евра епа јас за европско првенство во карате кое траеше 18 саати платив 850 евра :)

значи по опрема најскапо според мене е, кхм... повеќето екстремни спортови се разбира, мислам дека е парагјалдерството... :)
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
kako moze formula 1 da go smetate za sport....pa toa nema dopirna tocka so sport
 

Kajgana Shop

На врв Bottom