Кој е најефтин факултет?

Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
Mashinski definitivno: Termicko inzenerstvo, Energetika i ekologija, Avtomatsko upravuvanje, Hidraulicno inzenerstvo. Moesh da si birash koj sakas smer i ti garantiram deka kevlezes vo drzavna kvota ;)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Физика на ПМФ, енергетски смерови на електро, ТМФ...молат за студенти.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Најефтини студии ти се дисперзираните студии - 100 евра во државна квота.
Покрај УГД - кој е спомнат погоре, дисперзирани со сигурност има и од тетовскиот државен универзитет - насока бизнис администрација. Отвори го конкурсот од 2012/2013 и разгледај го, ќе видиш дали има и други дисперзирани студии во Скопје.
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
231
Поени од реакции
160
Љубов кон струката хх. Државните факултети си имаат единствена квота од 200/400 евра, дисперзиите надвор од Скопје се и по 100 евра. Шансите да те примат во државна квота најголеми ти се на општествените науки, сеа зависи што успех имаш.
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
22
Поени од реакции
18
Така така, помагајте на вакви преваранти, па кога ќе ни ја лупнат рампата пак, циганите пцујте ги.
 
M

Mussolini

Гостин
Зараво дечки да ве прашам знаете ли кој е најефтин факултет (во Скопје) без разлика дали е државен- приватна квота (ваљда е) или приватен. Битно ми е да е многу ефтино и да може како редовен студент да се запишам. Потребен ми е статусот редовен студен! Ајде понудете ми некои опции ако имате, нема разлика за што е тој факултет!
веке колегите кајганџии ти кажаа кој е најефтин факултет ама види сеа јас шо ке ти кажам:

биди позз и со срека ;)

модератори, не ми бришејте мислењето.. у склоп на темата е... знам оти и вие разбравте зашо го пишав мојот пост...
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Зараво дечки да ве прашам знаете ли кој е најефтин факултет (во Скопје) без разлика дали е државен- приватна квота (ваљда е) или приватен. Битно ми е да е многу ефтино и да може како редовен студент да се запишам. Потребен ми е статусот редовен студен! Ајде понудете ми некои опции ако имате, нема разлика за што е тој факултет!
Па нели беше експерт за се? А ти кутриот ни факултет не си се запишал а продаваш муда за бубрези:facepalm:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Ојш на дисперзирани на пример во Велес и влегвиш со 100 евра партиципација цела година...чим влезиш имат некоја фора па пишиш нешо молба мислам па за да мојш наставата во Скопје да ја слушаш ...така неколку колеги имаа напраено и мисам Скопје дека полагаја...
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
па има во ск? или мора во штип
--- надополнето: 6 септември 2012 во 01:30 ---

озбилно а има државна квота? за кој факултети збориш, машински?
ako si od romska nacionalnost - osloboden si od participacijata
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
ako si od romska nacionalnost - osloboden si od participacijata
hehe ne sum :)
--- надополнето: 6 септември 2012 во 15:03 ---
Па нели беше експерт за се? А ти кутриот ни факултет не си се запишал а продаваш муда за бубрези:facepalm:
imam fakultet be ekonomski - skopje, ova mi treba za status redoven za viza vo sad citaj pogore sto pisav :)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Ојш на дисперзирани на пример во Велес и влегвиш со 100 евра партиципација цела година...чим влезиш имат некоја фора па пишиш нешо молба мислам па за да мојш наставата во Скопје да ја слушаш ...така неколку колеги имаа напраено и мисам Скопје дека полагаја...
Каде тоа на филм ? 200-250e ти е година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom