Кој е најдобриот телефон според вас во моментов?

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
No headphone jack
No waterproofing
Pathetic camera + no OIS
Тапа сензор за отисок
Добро сеа, не мора да е се совршено:D Ми се допаѓа изработката од титаниум што е и екранот што е како пресечен кај камерата. Не е нешто којзнае што у перформанси, иначе ќе има камерс како додаток што ќе се прикачува позади.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Добро сеа, не мора да е се совршено:D Ми се допаѓа изработката од титаниум што е и екранот што е како пресечен кај камерата. Не е нешто којзнае што у перформанси, иначе ќе има камерс како додаток што ќе се прикачува позади.
Тоа со додатоците е генерално гимик сеа за сеа. Генерално е добар, али е далеку од предводник на хај енд уредите у моментов. Ќе биде интересно за 2-3 дена, AKA Note 8, all hail the king.

Едит, помеѓу него и Pixel 2 XL ќе биде оваа година.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
ako prajme muabet so dobivas za parite mi max 2 nema ama bas nikakva konkurencija.
www.gsmarena.com/xiaomi_mi_max_2-review-1642.php[DOUBLEPOST=1503239347][/DOUBLEPOST]
Тоа со додатоците е генерално гимик сеа за сеа. Генерално е добар, али е далеку од предводник на хај енд уредите у моментов. Ќе биде интересно за 2-3 дена, AKA Note 8, all hail the king.

Едит, помеѓу него и Pixel 2 XL ќе биде оваа година.
Noviot mi mix 2 ke se pokaka na sve od konkurencijata posebno na s8 i note 8 koi se obicni kopii na negoviot prethodnik.
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
ako prajme muabet so dobivas za parite mi max 2 nema ama bas nikakva konkurencija.
www.gsmarena.com/xiaomi_mi_max_2-review-1642.php[DOUBLEPOST=1503239347][/DOUBLEPOST]
Noviot mi mix 2 ke se pokaka na sve od konkurencijata posebno na s8 i note 8 koi se obicni kopii na negoviot prethodnik.
Дечко, генерички мислења не. Xiaomi може да се носи со Samsung, само на сон, а можеби ни тогаш. Кога ќе ги користиш повеќето телефони од 2-та табота, после дојди на темава, вака само копи пејст на генерички BS постираш.

lol1.png

Screenshot_1.png
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
samsung bataliv uste vo vremeto na s3 i s4. Togas huawei bese daleku podobar i mnogu poeftin izbor za parite, sega xiaomi i meizu.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
samsung bataliv uste vo vremeto na s3 i s4. Togas huawei bese daleku podobar i mnogu poeftin izbor za parite, sega xiaomi i meizu.
Samsung е бренд од Note 4 па навака, претходно беа преценети, со исклучок на S2, и Note серијата. Сега се цела генерација ако не и 2 пред сите андроид брендови, ама тоа е, хејтот и необјективноста, а гледам и немањето на директно искуство ви ги мати сметките. Сега да извадам S6, неговата камера и дисплеј ќе го прегазат било кој Mi телефон.....ама вие си правите cherry picking, си бираш што тебе ти треба најмногу, и според тоа си носиш одлука за тоа што е најдобар уред или не е, за да се дојде до тој заклучок мора да направиш споредба во клучните критериуми, а за да направиш таква реално или треба да исчиташ еден тон рецензии (од добар квалитет не генеричко срање) или да ги користиш паралелно уредите, се друго е само претпоставка, и митови останати за Samsung уште од 2013.

Mi6 од друга страна е одличен уред од висока класа за парите, би го земал пред Mi Mix, и Mi Note 2 без око да ми трепне.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
I mojot nubia z7 max za 100e e vo rangot na s6 ako ne i podobar. Jaka muda so imaat amoled, zato pa se krsat i pukaat kako od sala.
Nema potreba ni od recenzii, jakite kinezi nemaat konkurencija vo nieden cenoven rang.
Ako tolku ti se trese za amoled za tebe meizu pro7 plus, so noviot helio x30 vo 10nm.
www.gsmarena.com/meizu_pro_7_plus-8791.php
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Тоа со додатоците е генерално гимик сеа за сеа. Генерално е добар, али е далеку од предводник на хај енд уредите у моментов. Ќе биде интересно за 2-3 дена, AKA Note 8, all hail the king.

Едит, помеѓу него и Pixel 2 XL ќе биде оваа година.
Според првичниве впечатоци, ноте 4 е само преценет телефон, не е ништо подобар од S+ освен што има едно пенкалце кое никогаш никој нема да го користи, а чини 300 долари плус. Не се исплати за парите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom