Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Taa ху баба ху не беше од Андреј и Панчо кога беа у генгста филмови пред да се ДНК ?
Некаде 2000-05 тие години.
Сега гледам ова.
Немам појма од кој беше, мислам дека спотот беше на таа бензиската близу поранешен авто пазар и сите беа облечени во ФУБУ дуксери кој тоа време беше еднакво позната како Fila. :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Сега гледам ова.
Немам појма од кој беше, мислам дека спотот беше на таа бензиската близу поранешен авто пазар и сите беа облечени во ФУБУ дуксери кој тоа време беше еднакво позната како Fila. :)
Да бе ги памтам тие дуксовите и спуштените фармерки. Иако беме дечишта некој од нас беа влезени во опасни нигерски филмови за East Side, West Side.

Инаку од се што ми излезе на гугл ова беше најблиску до точниот одговор :
Пост од кајгана од 2007 год
За Алпина и Kiss Me можам да зборам до утревечер. Мегаестрадните хитови Беше летна вечер кога се збогувавме, Оди дома малолетничке многу мала си за љубење, Слатка мала како чоколада... Групата Кода што е повторно во мода... Огнени момчиња... Ника ника убава Марика, Чудна жена беше Вера, коки-Без љубов животот е прав и гола вода, Чаршиските фраери, Амбасадори, Роберт Пирнер, Бомба е (таа од Карев), ХХЛ, Црна Тачка, Биоритам и Султана, Султана- Ех да бидам паша, паша...Колку ветрови ме шибале, Елена Ристеска-Она другото, Чваре, Панчо, Кочо-Ху баба ху пази се од Вуду или Лева Десна џебен биљард, Трифун и неговите градоначалнички жалопојки, Тоше-И ледена и медена, беше моја дива јагода...

Џабе набројувам квантитетот е преголем за капацитето на мојот хард-диск
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Да бе ги памтам тие дуксовите и спуштените фармерки. Иако беме дечишта некој од нас беа влезени во опасни нигерски филмови за East Side, West Side.

Инаку од се што ми излезе на гугл ова беше најблиску до точниот одговор :
Пост од кајгана од 2007 год
Да успеав и ја да најдам на макрап форумот дека е од Voodoo. Имаше и еден коментар дека е со Prince. И таму исто како и на Сусаро, е сместена во една од најлошите песни евер. Не е дека не им верувам, од денешна перспектива сигурно ќе ми е срање, ама ете баш сакав да ја чујам. Ја побарав на јутјуб и некои линкови од rapidshare закачено на макрап, без успех. Ај може еден ден некој ќе ни го прочита муабетов и ќе ни се најде.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Да успеав и ја да најдам на макрап форумот дека е од Voodoo. Имаше и еден коментар дека е со Prince. И таму исто како и на Сусаро, е сместена во една од најлошите песни евер. Не е дека не им верувам, од денешна перспектива сигурно ќе ми е срање, ама ете баш сакав да ја чујам. Ја побарав на јутјуб и некои линкови од rapidshare закачено на макрап, без успех. Ај може еден ден некој ќе ни го прочита муабетов и ќе ни се најде.
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Ја барам песната што почнува од 02:44

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Ја барам песната што почнува од 02:44

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
На која песна ме потсеќа оваа?

Ме потсеќа на некоја многу популарна песна, како од времето на ABBA... може и од ABBA да е.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Барам една песна техно, хаус беше нешто, спотот беше со едно мало робот куче, вака изгледаше кучето одприлика:


Цел спот е со кучето како се шета низ град
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Барам една песна техно, хаус беше нешто, спотот беше со едно мало робот куче, вака изгледаше кучето одприлика:


Цел спот е со кучето како се шета низ град
Да не си се помешал со оваа од Moby
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Да не си се помешал со оваа од Moby
хаха, ја знам таја, не е... цел спот е со кучето робот



Може и баш вакво да беше кучето, ако не му беше поделен визорот на пола како очи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom