Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
не не, постара е песната е сега проблемот е што не сум сигурен дека Џастин пее ама ми звучи доста на неговиот глас, онака како пискав малце, брз ритам има на почетокот, едино тоа го запамтив hey lady и натаму ептен не се разбираше некако
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
абе една песна постара, иде нешто i wish you could, i wish уou could be или нешто така... женско пее, брза песна
 

GreeN_3p

One does not simply pause an online game!
Член од
29 март 2012
Мислења
49
Поени од реакции
15
Епа вака, долго време рекламава ја има по телевизија и секогаш сум се прашувал која е песната во позадина но никогаш онака да седнам и да ја побарам...
Се обидов да гоглам и слични глупости но не најдов ништо, па ве замолувам за помош!
inb4 darude - sandstorm :)
 
Последно уредено:
Член од
11 мај 2013
Мислења
576
Поени од реакции
731
Барам една песна, турска е,во стилот на Таркан. Машко пее, спотот нешто е типов во вода со фармерки и прска со нозе дур пее. Од поодамна е песнава,2000-2004 најкасно,тој период. Па ако некој ја познае би била многу благодарна ако ја остави тука..ме мачи со месеци :oops:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Која верзија ја пуштаат по радијава од Hanging Tree од Mockingjay?
Гледам има повеќе верзии...
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
101
Поени од реакции
91
Ајде кајганџии малку помош, слушав во кола на радио многу постара песна од 70/80 можеби, и одеше во рефренот некако "You give me love" или нешто "You make me love...blabla", пејачот беше нешто блиску до гласовите на Al Green, Teddy Pendergrass, Ray Charles, Louis Amstrong, доста специфичен глас. Ја барав на youtube, но ништо не најдов. Да напоменам песната е многу позната, ја имам многу пати слушано, но не сум обрнал толку многу внимание.
 
Последно уредено:

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Ајде кајганџии малку помош, слушав во кола на радио многу постара песна од 70/80 можеби, и одеше во рефренот некако "You give me love" или нешто "You make me love...blabla", пејачот беше нешто блиску до гласот на Al Green, Teddy Pendergrass, доста специфичен глас. Ја барав на youtube, но ништо не најдов. Да напоменам песната е многу позната, ја имам многу пати слушано, но не сум обрнал толку многу внимание.
А да пробаш со Џон Леџенд
Или оваа
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
101
Поени од реакции
91

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ајде кајганџии малку помош, слушав во кола на радио многу постара песна од 70/80 можеби, и одеше во рефренот некако "You give me love" или нешто "You make me love...blabla", пејачот беше нешто блиску до гласовите на Al Green, Teddy Pendergrass, Ray Charles, Louis Amstrong, доста специфичен глас. Ја барав на youtube, но ништо не најдов. Да напоменам песната е многу позната, ја имам многу пати слушано, но не сум обрнал толку многу внимание.
Bon Jovi - You Give Love a Bad Name ?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Луѓе, здраво, да не го има некој случајно од Марчело - De Facto албумот, тој што му е првиот? На нет некако наоѓам само тиња квалитет, па ако некој евентуално му се наоѓа и може да го рипува или нешто би ценел многу :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom