Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.140
Поени од реакции
1.078
Вака, на една реклава што се врти на Сител мислам, од Т-Мобиле, има нешто како рок изведба на песната "Во светот на бајките". Да не ја има некој случајно песнава?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Вака, на една реклава што се врти на Сител мислам, од Т-Мобиле, има нешто како рок изведба на песната "Во светот на бајките". Да не ја има некој случајно песнава?
Бендот е Ретро Кабарет, но песната ја нема на нет. Препознатливи се по преработки во тој стил.

 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Пред десет или петнаесет години,Латас на Сител имаше емисија Профил, која се емитуваше еднаш неделно и која беше прилично популатна ( за разлика од неговите денешни емисии )
Таа емисија почнуваше и завршуваше со една убава песна
Дали некој знае за која песна се работи? Не можам да ја најдам
 
L

Lu

Гостин
На европското првенство во Данска, после секој постигнат гол, во салата пуштаа една Хаус / Транс / Електро песна ... нешто во стилот на Animals од Martin Garrix.
Ако на некој му текнува кое е песничето, нека стави линкче :)
 
Член од
20 март 2008
Мислења
377
Поени од реакции
280
На европското првенство во Данска, после секој постигнат гол, во салата пуштаа една Хаус / Транс / Електро песна ... нешто во стилот на Animals од Martin Garrix.
Ако на некој му текнува кое е песничето, нека стави линкче :)

0 : 40 :D
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Хелп.
Арена Спорт - преглед на италијанското првенство, кога завршува прегледот има една ваљда италијанска песна. Нешто со дечиња мали како се симнуваат по скали.

Кој знае нека постира.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.003
Поени од реакции
4.160
На европското првенство во Данска, после секој постигнат гол, во салата пуштаа една Хаус / Транс / Електро песна ... нешто во стилот на Animals од Martin Garrix.
Ако на некој му текнува кое е песничето, нека стави линкче :)

Оваа да не е зошто знам оваа ја пуштаа цело време?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
мислев дека темава ке изумре откако се појави програмчето за препознавање на песни Шазам, ама лошо сум мислел
 
B

BooBojan

Гостин
Синоќа слушнав доста позната песна во еден кафич, доста позната ми е,ама никако не успевам да се сетам барем на дел од текстот за да помогнам.
Мислам дека песната е постара.Нешто како рок музика ми звучеше, помислив дека е од Јуроп групата, бидејќи музиката некако благо ме потсеќаше на The Final Countdown, затоа и помислив дека е од Јуроп. Многу пријатна песна, ама за жал само толку можам да помогнам, ако некој има идеја која е песната бујрум.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Песната што свири во позадина за време на рекламата за Penti/Fashion Group на Антена 5?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ај за мене, една помош оти не сум по та музика. Песнава сигурно е некој страшен хит, на антена ваму таму, во рефренчето нешто пеј како жена ,,She said my name, she said my name.......или you said my name you said my name и после нешто затегнува како воооооооуууууууу. Има елементчиња на електроника, инди поп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom