Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

bikerboy_87

F*CK...all i need is U!
Член од
30 март 2009
Мислења
42
Поени од реакции
4
ja baram ovaa pesna...

ne go znam tocniot naslov na pesnata no kolku sto se sekavam ja peat Djokica Lukarevski, edna peacka i Chaki pankerot....haha...se sekavam deka tekstot odese nekako: "da mu umre kozata na komsijata, more neka umre i komsijita"...pesnata mi bese hit koga bev mal i bi sakal nekoj da mi pomogne da ja najdam...ili barem da mi dade nekakvi informacii za nea, ime i slicno...mnogu bi vi bil blagodaren ako imate bilo sto vo vrska so nea...pozdrav
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Baram edna pesnica no nemozam nikako da ja najdam pa ako znae nekoj neka kaze eve link od edna reklama na koja ja ima pesnata : :salut:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
42
Поени од реакции
1
Името на песната што се вртеше во 2001 по тв и радио???

памтам само некој дел од рефренот... :toe:
„А американци со подобранци
доајѓаат во помош на браќата албанци,
а еден ден да сме здрави и живи
ќе сфатиме дека ние сите сме криви“

не и го знам името па не ни знам дали ја има на јутуб... ако ја има некој по дома.. пишете .. :salut:
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Песната што ја барам ја пее машки вокал, има народен мелос... и единствено што знам е дел од рефренот, поточно крајот на рефренот - "...Бисера, од бисер полична".
Кај што се спомнува Бисера успеав да ја најдам само "Бисрео, моме Бисеро" oд Иво Патиера, ама не е таа што ми треба :toe:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Песната што ја барам ја пее машки вокал, има народен мелос... и единствено што знам е дел од рефренот, поточно крајот на рефренот - "...Бисера, од бисер полична".
Кај што се спомнува Бисера успеав да ја најдам само "Бисрео, моме Бисеро" oд Иво Патиера, ама не е таа што ми треба :toe:
ај види оваа да не е
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Барам една песна, неможам да ја најдам. Мислам дека е романска, но не сум сигурен. Повеќе е на инструменталка, со женски вокал и пее нешто Fly, flyyyyyyyy...Некако light house ми делува.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Има една нова песна, до сега ја слушав на Антена 5, па на Бубамара ја даваа, изгледа е од Влатко Илиевски(т.е. сигурно е од него) + едно женско. Се спомнуваа нешто мед и ораси, есен - креветот ми е тесен итн итн.....ја има некаде на нет, пошто гледам на јутјуб сеуште ја нема...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
69
Поени од реакции
8
Има една нова песна, до сега ја слушав на Антена 5, па на Бубамара ја даваа, изгледа е од Влатко Илиевски(т.е. сигурно е од него) + едно женско. Се спомнуваа нешто мед и ораси, есен - креветот ми е тесен итн итн.....ја има некаде на нет, пошто гледам на јутјуб сеуште ја нема...

 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Да не ми текнува некому имаше една песна мислам дека од Биоритам нешто вака одеше (незнам точно као се пишува ова) ,,Чок сени северал...,, ако ми текне некому нека каже :jaj:?
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
185
Поени од реакции
2
Како е насловот на оваа песна - Што мајка беше што ѕвер ме роди - пошто по ова име ја нема на Јутуб
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Имаше една песна ...


give me love give me lovee ..give me moreee ..take my hand take my hand .... Нон стоп на анте 5 ојт ....нигде не можам да ја најдам !! помош
 

Kajgana Shop

На врв Bottom