Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Која е песната во позадина на клиочево кај 20:13? Знам дека никој не знае ама ако може на интернет некако да дознаете?

една другарка ми кажуваше слушнала некоја рап песна ама појма нема од кој е..текстот идеше некако ,,ова е сам за себе,сите кој ве ебе'' за првото не е баш сигурно дека е така..плс хелп xD
Сите други кој ги ебе дане е?
Ако е така тоа е Грин Оут - Хиени
А тоа стихот е негде кај четвртата минута.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Луѓе помагајте,ќе ви даам 1000 зеленки за услугава,а ако сака може и зеленките да ги смениме со пиво или кафе :)

Песнава е италијанска,и во песната покрај гласот на пејачот рефренот го потпевнуваат и детски гласови...ама многу добро е склопена...и на google никако не можев да ја најдам според тагови!

позз и однапред благодарам за секој што ќе се помачи да ми ја заврши услугава!:smir:
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Ima na edna reklama sto ja davaat kaj nas, i pesnata mi e mn poznata ama ne ja znam kako se vika:( tekstot e

*Hey you pretty boy stay for a while cause I'll show you the time of your life...................................
sekoja pomos e dobrodojdena:)
p.s pesnata e od reklamata na dab:)
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173

Која е песнава што иде на рекламава ?
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Испадна дека не постои песна туку е направен дел специјално за рекламта.Го имам и трае 40 сек
eeeeee stv lii:( bas steta bas e jaka pesnickata:)
p.s ke moze nekoa da mi ja pratis ako moes ili da mi kaes kaj se nauga da si ja simanam:)pisi mi pp ako moes :) any way thanks;)
 
Н

'Никола'

Гостин
Луѓе помагајте,ќе ви даам 1000 зеленки за услугава,а ако сака може и зеленките да ги смениме со пиво или кафе :)

Песнава е италијанска,и во песната покрај гласот на пејачот рефренот го потпевнуваат и детски гласови...ама многу добро е склопена...и на google никако не можев да ја најдам според тагови!

позз и однапред благодарам за секој што ќе се помачи да ми ја заврши услугава!:smir:
Дај повеќе инфо, вака тешко, барем што стил е и сл.:toe:
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
Ако зборите за оваа песна/музика (пошто реклами не гледам и не знам за Хјундаи која му е музиката), мислам дека некоја страна наназад го постираа оригиналот -се работи за словачка (како што успеав да прочитам) група, а оваа песна е нејзина преработка. Инаку оригиналот е одличен



Да,да таа е песната на која мислев..Тенкс...:pipi:..сепак ќе проверам назад на некој пост да не го има оригиналот
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Луѓе помагајте,ќе ви даам 1000 зеленки за услугава,а ако сака може и зеленките да ги смениме со пиво или кафе :)

Песнава е италијанска,и во песната покрај гласот на пејачот рефренот го потпевнуваат и детски гласови...ама многу добро е склопена...и на google никако не можев да ја најдам според тагови!

позз и однапред благодарам за секој што ќе се помачи да ми ја заврши услугава!:smir:
Jас се мачам еве еден сат и пол, и не ми текнува ич како се викаше песнава, а ја имам на ЦД ама в кафич ми е, така да одручек некое време ќе го добијаш насловот, а ти спремај 3-4 пива :)
Некако Uno Glio се викаше или слично,ама ич не ми текнува.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Jас се мачам еве еден сат и пол, и не ми текнува ич како се викаше песнава, а ја имам на ЦД ама в кафич ми е, така да одручек некое време ќе го добијаш насловот, а ти спремај 3-4 пива :)
Некако Uno Glio се викаше или слично,ама ич не ми текнува.
Абе уживај човек не се форсирај па и ти...здравје деновиве имаш време прати ми ја...а за пивата не се секирај само ти кажи каде и кога! :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom