Кој е вашиот предлог за нов селектор на ракометната репрезентација?

кој е нај соодветен кандидат за селектор

  • Брестовац

    Гласови: 2 4,3%
  • Червар

    Гласови: 24 51,1%
  • Камара

    Гласови: 7 14,9%
  • друг ќе се изјаснам во коментар

    Гласови: 14 29,8%

  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Љубомир Врањеш. Кога веќе сонуваме :D
 
Последно уредено:
G

Goldie

Гостин
За нашиве само клавајте голој да се врати, оти не разбираат нашиве комплицирани тактики :D
 
Член од
21 март 2014
Мислења
509
Поени од реакции
366
Марјан Андонов, еден од најстручните тренери во мк и пошироко.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Од секогаш сум бил за странец тренер, а не тренери од Србија/Хрватска, ако веќе се определат за пак тренер од балканот, тогаш јас мислам поарно да биде македонец.
Наш чоек најубо ја знај играта, ги знај репрезентативците како дишат...

Јас сум за Шундо-лајк а бос :cool:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Вујо мајсторе, ќе се степа со цел тим уште пред да почнат натреварите. Вујо е тренер за играчи со муда, да ги мотивира до небо, не за овие што играат во моментов и немаат никаква спортска дисциплина вон терените.

И покрај се, би одбрал тренер од профилот на Вујо, или он или Трефилов, само ќотек, ама да се свестат и Кире и РФМ дека за да има промени, мора да го сменат начинот на однесување. Промените може нема да вродат со плод, бидејќи следниве генерации не ветуваат многу, ама мора да се проба некогаш...
Некој како Miroslav Blažević Ќиро (фудбалски тренер), само да тренира ракомет. И јас сум за таков.
Ко ќе свика или опцуе, да им се стресат нозете на ракометарите, а не Лазаров да викне и на тренерот да му се стресат нозете (како у случајот со Шундо).
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Мојот глас иде за Шундо.
Испадна дека тој беше најконкретен во барањата кон тимот за тоа како треба да се одигра во нападот.:pos:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Од Македонските тренери не гледам некој кој со успех би ја водел репката,освен Шундовски..
Му праеа мајтап,КЛАВАЈТЕ ГОЛОЈ ова она,ама другарот оттогаш напредна премногу..
Со Констанца играше ЛШ,доста солидни играчи имаше Констанца и успеа да ги води неколку сезони и да освои доста бодови..
Сега со ЦСМ успева да извади максимум од тимот,во ТОП16 во ЕХФ КУП,не е мала рабоата...
Од времето кога беше селектор напреднат е доста..
Друг на лагер не гледам..
Стевче Стефановски е излезен од ракометот години,политика,професија и спорт не одат заедно..
Савевски:lut:,уште на прв тренинг ќе се испотепаат со Боркица и Кире...
Нема други тренери на лагер шо би можеле на подолг рок да ја водат репката,кој остана?
Доне Куглата,Андоновски од Охрид:pos:,Томчета Петреског:cool:,Илија Темелковски ака МУСТАКОТ,него освен во населнбата Пролет каде е цар не го барај..
Јовиќ,Зоран Петковски,Пепи,Аљушот..:pos:
Александар Петровски АКА Сајкало,Битолчанецот на кого животна желба му е да збори СКОПСКИ ЧУВЕЧЕ,како и другар му Аљуш:icon_mrgr:,ако ОНИииииииииииии:icon_mrgr: ГИ СТААТ ЗА СЕЛЕКТОР ЌЕ БИДАТ РАДОСНИ ЧУВУЧЕ...:icon_mrgr:
Брестовац бе,со програмчето хакирано од Замунда:kafence:
Таа ни е ФЕЛАТА,:pijani::kruna:..Циркузанти од еден до последен..
Единствен кој излегол надвор и не се вратил како помочан по некој месец е Звонко,можеби Романија не е некое којзнае какво првенство ама во споредба со оваа пародија од лига шо ја имаме е Бундеслига...
И друга работа,според мене,ПРВА И ОСНОВНА РАБОТА,ако бараат селектор тоа да биде некој кој ќе има време и ќе работи од Македонија и по можност да е само селектор,не и тренер на екипа..
Не да си го дрви во некој клуб надвор и да доаѓа овде еднаш на 3 месеци..
Не дека ако седи во Македонија ќе најди играчи,тие се играчите:icon_mrgr:,ама сепак посериозно делува кога селекторот ќе се посвети на следење на играчите...
Од странците,ако бараат искуство тука е Касим Каменица,старо куче,ама и за него важи погорното,иначе ќе имаме нов Обрван,малце застарени му се идеите,и веќе не е во шема мустакот...
Нас ни треба некој странец,некој копиљ како онај на ЦСМ Букурешт жените што им е тренерот,како се викаше другарот,со Полска епката напрај голема работа,ете го и во клубот има резултати..
Е таков некој,гладен за успеси,шо нон стоп работи,шо анализира,шо е желен за успеси,млад недокажан..
Таков ни треба,некој шо ќе работи 24/7...
И друга работа,ако сакаат и Врањеш нека го донесат,се додека не се исфрилтрира ростерот џабе е..
Премногу непотребни играчи ни играат-Столе и Жаре,исти :kuracc:на играчи,еден ќе мора да лета и да лапа сендвичи во Седумка,за двајцата место нема...
ЛЕВ БЕК ПОД ИТНО ДА СЕ ИСКОПА,а Фитило,Орката(или ако имаме таква среќа Нелоски)да се делкаат...
А прв лев бек да е некој странец,ако треба нека му искешираат милиони,некој како Бо Мекејлеб,има милион такви леви бекови кои не играат за ниедна селекција..
Играчи кои растураат во Франција,Германија,како знаат нека го ископаат,иначе ќе си тапкаат во место уште многу години...
Исто и за среден важи,полека времето на Жути замина,а реалнно Жути не е плеј разигрувач,тој е борец кој ќе изндуи пенал,ќе навлечи играч,нас ни треба нешто како Циндриќ или Карачиќ.
Да ги разигра Кире и левиот бек,па да пуцаме од сите страни...
Штета шо овие двајца ги викнаа доста брзо за репка,да бевме паметни барем еден да го скрасиме со МКД пасош ќе беше топ...
Вака сеа,со Гробарот Аут,Жути пред пензија,Прибак реално не е за прва опција ни фали еден класа среден бек..
Крила,пикери имаме,тука имаме коњ за трка со речиси сите селекции,посебно за крилата,за пикерите ќе се воздржам,ако се врати Столе во нормала...
А кога сме кај пикерите,јас да сум сеа на местото на тие богаташите од РФМ,одам кај Тоскиќ,му давам бланко чек и го натурализирам,нема играно за Србија ако не се лажам сигурно барем 2 години,има право да смени држава...
Е така се прај селекција,и покрај тие играчи кои ќе бидат костур да ги делкаш младите,а не како ние,играчи по 2 метра се резерви на Мојсо,и Прибак,зошто?
Тоа не смее да се случува,тие играчи треба да се делкаат и да учат од некој класа лев бек,па да добиваат минути и да покажат колку вредат,а не вака....
Цел систем ни е сјебан,прво физиономијата на играчите мора да ја скоцкаме како треба,да личиме на селекција,па после да изградиме една игра која ќе ја негуваме,и ќе ја форсираме..
А вака многу тешко,тргни застани....:popce:
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Моја желба би била некој од калибарот на Вујо и Раул луѓе со МУДА и авторитет се другово е катастрофа посебно овие подзабораавените никако нема да се совпаднат.Иначе пред некој месец се шушкаше дека Лино ќе биде новиот селектор се чекало кикс на Обрван и сигурен сум дека ќе падне на него пикот,пошто тој е единствениот што може да работи си млади и со застарен метод.Како ид ае очекувам повторно Балканец на селекторската позиција или Лино,за Раул не ми се верува човекот си има работа у Вардар и не би верувал дека ќе се нафати да води репрезентација..
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Ама се некако неизводливо ми изгледа да се најде во исто време квалитетен тренер а и да не води некоја екипа во исто време. А ако води некоја екипа па ако е од странство тогаш пак ќе биде до сега. И сеа вака коа се гледа ако е странец а да е почесто тука, остануваат Лино и Раул па и можда Дејвис :) Иначе вака не ми текнува на некој перспективен странец тренер кој би се нафатил да води исклучиво репрезентација.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Добар тренер не би се нафатил да тренира ваква репрезентација, Скандинавци може да сонуваме само.
Мој тип е дека ќе се постави некој партиски човек или евентуалено некој од екс-ју просторите кој ќе доаѓа со репката само на собири, исто како што беше Обрван.
Но ништо чудно и да го назначат Чика Лино, се шушкаше пред квалификациите дека доколку Обрван не овозможи настап на ОИ ќе дојде чиката, ќе видиме што ќе се случи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom