Кој ги изградил пирамидите и зошто?

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.580
Поени од реакции
2.582
Не пишувај на српски и не пишувај поезии :)
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Ja ne gi izmisliv , i inace se stari(mnogu stari zapisi).
Gi imame denes blagodarejki na Aleksandar Makedonski
A za srpskito morav so kopi pejst , koj ke gi prevedue
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
а Потоп како оној од Библијата....
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.442
Да, тоа ја објаснува ерозијата на сфингата.
Што ти е поверојатно, излевањето на Нил, или големата поплава? :) Ама искрено...
Ама се случувале Често,има записи се објаснето,имало болештиња,недостиг на храна па потоа египќаните граделе брани некои урнати,некои оставени на времето,а и правеле канали,ништо чудно да е поплава,оти некој да рече дека свингите се стари 15 000 години а анализите на мумиите(по радиоактивно распаѓање) кажуваат не повеќе од 4000 години+/- 500.
Атлас,молив,ленир и дигитрон...
It`s easy...

Или диплома в џеб...:)...гробот на фараонот...и другите СФ теории од Б продукција...:pos2:
 
S

smart ass

Гостин
Зарем вие мислите дека египќаните биле ГЛУПИ??

Зарем Мислите дека светот почна да постои после Џемс ват??!?!?

Абре на ист Основ сме и денес,на исти закони...туку како бе кинезите го Изградиле кинескиот ѕид...неее едно племе не го може тоа така организирано:tapp:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.442
Атлас,молив,ленир и дигитрон...
It`s easy...
:helou:
 
Член од
25 јуни 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
nikoj ne moze da kaze koj gi napravil piramidite duri i arheolozite ne mozat da dokazat deka covek gi napravil pramidite!!! :uvo:
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Самото градење и влечење на камењата е претставено.
Дали тие цртежи на кои е претставено изградба на пирамиди се однесува за трите пирамиди во Гиза?Има ли докази?
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
предавање на Мирољуб Петрович кој го проучува настанокот на Земјата и развојот на неа какои на човештвото исклучиво по Библијата-Божјиот пат.....зборува нешто за Земјата пред Потопот-можеби тука лежи зајакот?! ЛИНК
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.317
Поени од реакции
12.393
10 000 BC првите населби во Левант (блиски исток)
9000 BC - Jericho. Град. За додатно ѕирни википедија (знам ќе речеш сосема површно но тоа е исто као да ја оспоруваш и втората светска војна што не започнала на 1ви септември 39та)
Сори малку скршнав од темата.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.580
Поени од реакции
2.582
Се враќаме на пирамидите :) целиот муабет за сфингата и се останато отиде тука
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Абе можно е како што се зборува нис светов да ја изградиле некоја понапредна цибилизација која се само уништила како што ние ќе напраиме ако продолжиме со ова темпо разгледајте го тоа како една обична теорија
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Абе можно е како што се зборува нис светов да ја изградиле некоја понапредна цибилизација која се само уништила како што ние ќе напраиме ако продолжиме со ова темпо разгледајте го тоа како една обична теорија
Pa ne e bas teorija , moze da se rece deka e vistina.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom