Кој бренд сакате да го има во Македонија?

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Глеав на едно друго место правеа луѓе муабет на темава и сватив колку сме ние уствари некако назад :)

Еве јас прв,многу сакам да има во Скопје KFC,Burger King,Stone Island(да се носам ко Зеберди :)) и нормално да имаат човечки цени истиве дуќани

eдит стаете запирка на насловот :S
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
КФЦ некако не ми е интересен, ти прекурчуе само кокошка да јадеш, чикен фингерс, чикен ова, чикен она, да се помислиш тоа кокошкине кујзнае какви животни се. Нешто слично на тоа може да се најде низ рестораниве. Вкусот тука некаде, ама сепак би значело многу кога би имале еден КФЦ, ако ништо друго, поефтини цени од Мек.
Дефинитивно нешто што ми фали лично, е Старбакс. Мајко моја колку е пре-добро кафено. Оргазам. Неопишливо.
За облека, малце повеќе избор има, како на пример Аберкромби ен Фич, Олд Нејви, Геп, Томи Хил, Њу Јоркер (Фишбон колекција), Стартер, Дада. За женски брендови па да не почнам.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
211
Поени од реакции
23
Bershka drugarce epten dobar kvalitet bas onaka casual i pristojni ceni, a za cafe lazat po filmovite za starbaks da se proba Second cup najdobro kafe so imam probano
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
DUNKIN' DONUTS! Леле колку ќе бев подебела ако го имаше кај нас ова чудо!
За облека... Хммм... Што знам, не сум љубител на некоја си марка особена, ама Victoria Secret не би ми пречело да има. Исто и Mandarina Duck (најубавите чанти воопшто), Furla за чевлите (кај нас во Виа има чевли од Pura Lopez и многу ретко од Фурла)... Не би пречело да има Kookai, Un deux trois... Не знам, еден куп брендови фалат, не ми доаѓа ништо др на ум.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.919
Поени од реакции
12.409
pa jas ke pisam za butici zs najmnogu to me interesirat :)

Znacit mozit H&M, Cool Cat, Vero moda ( mislam deka imat kaj nas, ama ne sum sigurna ) , W&D, C&A , Didi i to je to mislam...ako mi teknit us neso ke pisam
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Burger king
Dunkin' donuts
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Зошто никогаш ништо немам најдено убаво во H&M? Еднаш се нафурав кога беше Мадона заштитно лице, од фенсоќа купив една маичка нешто како креирана од неа, ама онака... Ништо нема:)
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Зошто никогаш ништо немам најдено убаво во H&M? Еднаш се нафурав кога беше Мадона заштитно лице, од фенсоќа купив една маичка нешто како креирана од неа, ама онака... Ништо нема:)
Појма немам зошто. Не ти се погодило, :) Јас штом влезам, спобудалувам, не знам за што побрзо да се фатам, се ` е ефтино (освен оние дизајнерски парчиња што ги нудат од време на време) дури и за наши прилики (а за време на попусти речиси беспари). А супер квалитет. Дури и оние фенси моделчиња имаат некоја андерграунд нота, а мене токму тоа ми одговара. :vozbud:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.919
Поени од реакции
12.409
Imat ubaj raboti vo H&M, spored mene, i sea bas ko so gi fativ na popust...:vozbud:
A inace da kazam deka vo Cool Cat imat mn poubaj raboti, i prifatlivi se za nasi uslovi...
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
А може и едно Hard Rock Cafe Skopje!:vozbud:(Dream on, dream ooooooon! :devil3:)
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Има многу:
Sephora
Body Shop
Victoria's Secret
Pizza HUT
New Yorker
P.S.
моментално само на овие се сетив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom