Која серија повеќе ја сакате и зошто? (Fear the Walking Dead vs. The Walking Dead: World Beyond)

Вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    7

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.353
Поени од реакции
33.209
@wot, Може нареден дуел да биде The X-Files vs. Twin Peaks? Слични се сериите, криминалистички, измешани со фантастиката/надреалното, меѓу најгледаните во деведесетите.
x files bese vo duel so fringe, a twin peaks ne znam so koja druga da ja stavam, apsoluten pobednik e..

vo ovaa era na superheroi, ideme so dve novi serii koi imaat po edna sezona
glasajte na anketata i napisete zaso

The Flashvs.

Daredevil

 
H

HoT IcE

Гостин
Јас ја немам гледано Флеш, а ДД е класа серија за суперхерој!
Него @wot да ја гледам Флеш? Ќе ми ја фати око?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.353
Поени од реакции
33.209
Јас ја немам гледано Флеш, а ДД е класа серија за суперхерој!
Него @wot да ја гледам Флеш? Ќе ми ја фати око?
Jas bev zadovolen mnogu od Daredevil.

Ama flash epten mi napravi kejf, efekti na site strani, twistovi i mnogu superheroi.

Arrow na steroidi. Ja preporacuvam. Nema filer epizodi, e sea ona malkuto klise sto go ima.. ne se ni zaprimetuva.

Epten entertaining seriice.
 
H

HoT IcE

Гостин
Jas bev zadovolen mnogu od Daredevil.

Ama flash epten mi napravi kejf, efekti na site strani, twistovi i mnogu superheroi.

Arrow na steroidi. Ja preporacuvam. Nema filer epizodi, e sea ona malkuto klise sto go ima.. ne se ni zaprimetuva.

Epten entertaining seriice.
Ај баш ќе ја ѕирнам па ќе пишам што како. Мене ДД ми ептен легна.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
5.566
Поени од реакции
17.342
Flash се разбира.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.594
Поени од реакции
31.769
Twin можи со True Detective да оди, ама вторава чинам беше со Фарго.

Иначе ни Флеш ни Девилот не ја глем.......(ако е офтопик бришете) запијан сум
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Flash ја немам гледано, ама сепак е CW, така да не очекувам ништо поарно од Arrow, која мене ми беше многу шит и клише серија. Како нешто шо би го гледал пред 10 години.

A Daredevil е дефинитивно најдобрата superhero серија која ја имам гледано. Нетфликс си е Нетфликс, поголемиот буџет и повисоките стандарди за квалитет се гледаат уште од почетокот. Се е одлично, од глумење до кореографија. Па можи да се речи дека е подобра адаптација од голем дел на сиуперхерој филмовите.

За другиот пат, The Sopranos и Breaking Bad, ако не биле досега.
Или Rome и Spartacus?
Deadwood и Hell on Wheels?
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.532
Поени од реакции
2.752
nemozam da gi sporedam....ednata e light drugata tezok mrak....bi idel so Flash
 
W

wicked_1

Гостин
од почеток јако почна тепањето, реалистично, добро е снимано у еден тејк без катови, ама после 1:57 очигледно маа у празно на неколку пати а камерата регистрира

добра серија паметно се фокусират на негативците, втора сезона и подобра ќе е
 
Член од
6 јули 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Дефинитивно Flash, оваа Daredevil на многу темна ми делувa. Cо Flash друга димензија се.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Flash е серија за деца и тинејџери, Daredevil за тинејџери и возрасни. Во секој случај ДД е многу поквалитетна серија и со многу помали дупки во сценариото (но сепак ги има).

Arrow по квалитет е за деца до 12 годишна возраст, кај повозрасни оштетува мозочни виуги што кај Flash (за среќа) не е случај.
 

Rick Grimes

Manchester United fan.
Член од
11 јули 2015
Мислења
130
Поени од реакции
66
Daredevil for sure.

p.s предлог за наредни 2 серии - The Walking Dead vs. Breaking Bad или Game of Thrones
 

Kajgana Shop

На врв Bottom