Која серија повеќе ја сакате и зошто? (Fear the Walking Dead vs. The Walking Dead: World Beyond)

Вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    7
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Еве предлог за нов дуел,малку акција
Sons of Anarchy&
Breaking Bad
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
^Breaking Bad беше во дуел.

Мој предлог... Doctor Who vs. хмм... која... Supernatural, maybe?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.370
Поени од реакции
33.255
Da, so Boardwalk Empire.
Eve gi, osven poslednite 2-3 dueli, ke editiram do posle.

LOST vs. Game of Thrones
How I Met Your Mother vs. The Big Bang Theory
The Simpsons vs. South Park
True Blood
vs. Vampire Diaries
Spin City vs. The Third Rock from the Sun
Two and a Half Men vs. Frasier
Star Trek vs. The Twilight Zone
House
vs. Sherlock
Seinfeld vs. Friends
Breaking Bad
vs. Dexter
Law and Order vs. CSI
Tropical Head
vs. Beverly Hills
Sinbad vs. Hercules
JAG vs. NCIS
Arrested Development vs. It's Always Funny in Philadelphia
The Mentalist
vs. Lie to me
Boardwalk Empire vs. Sopranos
Futurama vs. Family Guy
24 vs. Homeland
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.355
Поени од реакции
17.361
Лично за мене Фарго е за класа подобра. Не дека е True Detective лоша серија само што Фарго е пример како би требало да изгледа совршен трилер, од прва до последна епизода имаше напнатост и бар по еден клифхенгер во поголемиот дел од епизодите. Серијава е ко ролеркостер, нема шанси да ти стане досадна ни за момент. Доста паметно напишано сценарио, не наидов на ниту едно клише или украдена финта а сепак беше забавно шоу кое без прекин ти го држи вниманието. Најмалку што можам да кажам е дека прва сезона може да се носи рамо до рамо со најдобрите сезони на BB. Најдобри сцени: пукањето меѓу Lorne Malvo и Mr. Numbers и Wrench во веавицата, или масакрот кој што Малво го прави во Фарго, или тројното убиство во лифтот. Не дека и True Detective си немаше свои моменти :)

 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.356
Поени од реакции
75.597
Ја од озбилни серии (не комедии) сум успеал да ги глеам само Фарго и Тру Дететектив. (покрај Гејм оф Троунс). Ништо, ама баш ништо друго не ми се свиѓало (ни Лост, ни Галактика, ни овој у жутото шо праи дрога, ништо).
Ја сум movie man.

Тру детектив ми е боља од Фарго, али Фарго ми е втора.

Гејмотрон ми е ван конкуренција.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.572
Поени од реакции
13.171
wtf is this shit !? Ова е ко да бирам кој играч ми е поомилен Раул или Касиљас... :cautious:
и ќе одберам Касиљас, оти Раул не остана до крај (во тимот) на ниво како што се очекуваше...
Хахахахахха морав да ти реплицирам да си прочиташ пак, Ванѓо една :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
не е редно да се смени?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Хахахахахха морав да ти реплицирам да си прочиташ пак, Ванѓо една :D
Ти ебам Сителот, постара изјава најди ми. :D Па и баш од тогаш почнаа проблемите со капитенот. Иначе, од моментална гледна точка (три години подоцна): GoT >>> Lost за мене.

затоа што:

Гејмотрон ми е ван конкуренција.
дури и вон Сопранос, Lost, etc...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.572
Поени од реакции
13.171
Јас па ми се чини небитно што и да излези Лост ќе ми е врвот, небитно крајот или неконстантноста во квалитетот, едноставно е прва серија која ме заразила толку и ме навлекла во светот на сериите и иако има и ќе има (објективно) појаки серии за мене ќе е нумеро уно. Врв. Удел во тоа имаат и теориите и муабетите тука после секоја епизода :D Види ги бројкиве упм, ежат.
(стално губам во казино на нив)


Дајте репете на сите анкети со ред, јас пример за Декстер бев адвокат :D
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.098
Поени од реакции
8.073
@wot, Може нареден дуел да биде The X-Files vs. Twin Peaks? Слични се сериите, криминалистички, измешани со фантастиката/надреалното, меѓу најгледаните во деведесетите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom