Која професија најмногу ви се допаѓа?

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Лихвар, Рекетар, Крал на подземјето, Газда на слаткарница(за да конзумирам сладолед колку шо сакам) ;)
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
психијатар. ама додека завршиш ќе се мрднеш и тебе ќе треба да те лечат :pos::toe:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Од овие реалниве што би можел да бидам е градежник-нешто ме влечи накај таква работа, гнасна и многу чесна, ама поради условите во кои работат овие работници посебно кај нас ја избегнувам.
Исто реална е хотелиер, да работам во голем хотел, би можел да бидам што било, но најмногу би сакал да сум генерален менаџер, или шеф на одреден сектор во хотелот.

Нереална ми е тату мајстор.:toe:
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Муж на Агда .Чистам , перам , готвам, и све што ќе посака.Ако нејќе Агда , може и на некоја друга само нема да го пружам својот максимум.
 

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
370
Поени од реакции
473
Кампер. Уживанција :P

Инаку, computer forensics examiner
 

B u S a V

It's clue to madness
Член од
17 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
4
Фoтoрепoртер oд вoенo пoдрaчје....

Клик-клик БУУУУМ!!! :cool:
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Тоа што го работам, ( избавивач, по сељачки речник) обезбедување стрикно во ноќен клуб ;) :ojeaa:
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
специјална полиција...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Бадијалџија да не е фалба али се пронајдов во ова и сум доста професионален едноставно ми легна :D :LOL:
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Инспектор за општ криминалитет
 
Последно уредено:
Член од
23 јули 2015
Мислења
19
Поени од реакции
21
Сакам да бидам патолог и пред да ме оцените како мрачна личност (како шо многу луѓе прават) да ви дадам аргументи..нели патолог е човекот шо прави аутопсии на мртвите тела, да открие од што умреле а тоа ме потсетува на детективската работа што ја обожавав! И сакам медицина, но да работам со живи луѓе се плашам, да не ги повредам оти ако пациентот недај боже умре, ти си крив, а вака во патологијата секако е умрен.. јако а :D а да не збориме за добра плата и за тоа дека патологијата е ретка во МКД па има поголеми шанси за вработување.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сакам да бидам патолог и пред да ме оцените како мрачна личност (како шо многу луѓе прават) да ви дадам аргументи..нели патолог е човекот шо прави аутопсии на мртвите тела, да открие од што умреле а тоа ме потсетува на детективската работа што ја обожавав! И сакам медицина, но да работам со живи луѓе се плашам, да не ги повредам оти ако пациентот недај боже умре, ти си крив, а вака во патологијата секако е умрен.. јако а :D а да не збориме за добра плата и за тоа дека патологијата е ретка во МКД па има поголеми шанси за вработување.
Тој што ти е на маса не жив меѓутоа жив е тој од другата страна што се гони и твојот потпис означува дали е убиство или не. Еден погрешен чекор во работава и лежиш ќорка. Иначе сите сакаат да се патолози додека не влезат во мртовечница :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom