Која победа ви остави најголем впечаток?

Која победа ви остави најголем впечаток?


  • Вкупно гласачи
    110
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
со гејците не беше интересно - 14 разлика.............ЛЕЛЕЛЕ ШТО НАПРАВИВМЕ !!!! ТОА Е ТОА !
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Во Нерези? :pos:
Иначе исто и мене најголем впечаток ми остави победата против Литванија. ЛЕЛЕ ШТО НАПРАВИВМЕ?!
Одма после Литванија е победата против гејците, но таа не беше толку неизвесна како првава и се знаеше 2 минути пред крај дека ќе победиме.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.130
Поени од реакции
18.127
Не ќе беше лошо анкета со поголем број опции.
1.Со Литванија + судиите ,мислам дека е непотребно да пишам зошто
2.Со Словенија ,мислев дека се многу подобри дури и од Русите ,а испадна дека се на ниво на Белгија т.е. ние ги натеравме така.Тогаш мислам како и да не игравме со цела сила ,а сепак беше решена уште во 3/4 и од почеток се насетуваше нашата победа.
3.Со Junanistan.

А уште си мислам каков ќе беше развојот на настаните со Шпанија ако не му тргнеше на ѕверот Наваро.Just sayin'...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Со Литванија беше највозбудлив меч. Се чувствував како да сум во некој друг универзум, просто да не ти се верува дека некои како нас можат да победат кошаркарски џин како Литванија на ЕП на нивни терен, пред полна сала со нивни навивачи, со судии што беа делумно за нив и со тројка во последни секунди откако прво изгубивме топка, па ја украдовме па дадовме кош. Спилберг оди убиј се, ни ти не можеш такво сценарио да напишеш како што Македонија знае да изигра во живо.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сигурно против Литванија ми беше Најмилата победа, а и против Јунанистан исто.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.698
Поени од реакции
19.728
Не сте ја пишале Шпанија, мене таа утакмица ми беше како победа, каква игра само им пружија на сите тие помпезни НБА играчи во Шпанската репрезентација, јас со солзи го завршив наптреварот, само да имавме барем уште тројца кошаркари кои што ќе можеа да ги одмараат Бо, Антиќ и гарда никој немаше да ни застане на патот, после Шпанија ми е омилена Литванија затоа и за неа гласав, не само што ги расплакавме туку и гордоста им ја повредивме. Прекрасно само жал ми е што заврши сакам уште!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не сте ја пишале Шпанија, мене таа утакмица ми беше како победа, каква игра само им пружија на сите тие помпезни НБА играчи во Шпанската репрезентација, јас со солзи го завршив наптреварот, само да имавме барем уште тројца кошаркари кои што ќе можеа да ги одмараат Бо, Антиќ и гарда никој немаше да ни застане на патот, после Шпанија ми е омилена Литванија затоа и за неа гласав, не само што ги расплакавме туку и гордоста им ја повредивме. Прекрасно само жал ми е што заврши сакам уште!
Против Шпанија ја игравме најдобрата утакмица на првенството до сега. Штета што изгубивме, само ние ги измачивме на Европсково.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom