Која победа ви остави најголем впечаток?

Која победа ви остави најголем впечаток?


  • Вкупно гласачи
    110

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Кога заврши натпреварот со Литванија бев во невиден транс, ми се наполнија со солзи очите.
Таква радост за спортски натпревар имам доживеано само кога Вардар ја елиминираше ЦСКА Москва и кога Кометал ЃП стана Европски Шампион.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Литванија :vozbud: и со грција не беше нешто помалку возбудливо и слатко ама за оваа победа не знаев што правам, не знаев кој сум, каде сум....ништо не знаев т.е. се избезумив од радост :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Со Литванија дефинитивно таков адреналин одамна немав осетено :vozbud: А за Грција можам само да ги цитирам дечките од Блиц :„Грците го избришаа официјалното име од екраните за време на директниот пренос, но тие го избришаа паркетот со нив!“ :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.046
најголем впечаток ми остави победата со Литванија едноставно бев во транс незнаев кај се наоѓам не ми се веруваше плачев !
исто така иако не победивме во дуелите со русија и шпанија за мене барем беше ненормално дека бев на плоштад најјако е кога ќе почнеш некоја песна и гледаш 2000
души позади тебе пеат исто абе лудило :vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Против Литванија, кога шутна Влатче за три, тие моменти срцето не ми чукаше од возбуда.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
83
Поени од реакции
46
Дефинитивно против Литванија,кога Игорче рече Македонија е полуфиналист полетав од радост.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Против Литванија иако ТВ-то не работеше па бев принуден само да слушам коментар,немате представа какво е чуството да го слушате гласот на Игорче и да чекате да викне "Гооооооооооошшшшшш" :)
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Не гласам затоа што се 2
- Со Гејлада
- И со Литванија
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Дефинитивно Литванија, кога ги тепавме толку ми се насолзија очите и се почувствував ГОРД МАКЕДОНЕЦ! Едноставно и сега додека пишувам кога ми текнува на моментите кога возбудата беше преголема и радоста и солзите!!!!!!!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
со гејлада ми беше најслатка победа,а со литванија ми беше греота оти беа љубезни домаќини а ние бевме лоши гости:)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Победата над Литванија и тројката на Влатко, рипав од кревет тогаш, (Леле луѓе што направивме! :cuc:) а по неа победата над Грција, како сум уживал во таа утакмица немате појма :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Најдрага ми е против Литванија нормално, но најголем впечаток ми остави победата над Словенија. Таму видов колку се навистина јаки момците. :)
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Иначе секако со Литванија а и со Грците бев ептен среќен впрочем кој не би бил него не ја гледав па киснев на телефон на сестра ми и вртев за разултатот да ме информира на секоја минута . И двете го одбележаа настапот на нашиве момви ја мислам али Tројката на Влатче ќе ме прогонува во мисливе додека сум жив на планетава !!! :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom