Која победа ви остави најголем впечаток?

Која победа ви остави најголем впечаток?


  • Вкупно гласачи
    110

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Која победа на нашите кошаркари ви остави најголем впечаток (или пак најмногу ви значеше) на Европското Првенство во Кошарка во Литванија 2011?

Со други зборови:
Која победа ви беше најслатка?
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Дефинитивно Литванците кога ги тепавме

(За грците се знаеше дека ќе го папаат)
 
М

Мартин`

Гостин
Утакмицата со Литванија дефинитивно беше најинтересниот натпревар на ова Европско првенство, едноставно и во текот на целата утакмица резултатот беше скоро изедначен.. на крајот Владо Илиевски погоди тројка што значеше победа на таа утакмица, од медиумски аспект топгаш се крена највеќе прашина зошто го тепавме домаќинот на првенството плус низ сите градови се славеше највеќе по таа победа според мене.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не можам да гласам за две :)
Со гејлада затоа што им одржаа лекција и ги растурија.
Со Литванија затоа што не се предадоа се бореа храбро победата стигна во последен момент и уште поубава ја направи тоа што не однесе во полуфинале :)
 
Член од
12 септември 2011
Мислења
129
Поени од реакции
80
Еј знам дека е МАЌЕДОНСКИ да била против Грција, ама најако чуство имав против литванците...најако беше :D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Најслатка беше дефинитивно против Литванија+судии.
Тука е и победата над јужните но сепак таа со Литванија ја ставам на 1 место.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Со Литванија секако, а на второ место најголем впечаток ми остави натпреварот со Хрватска, затоа што после поразот со Црна Гора сите не сметаа за аутсајдери, сите не отпишаа, и дефинитивно тој натпревар го направи пресвртот на ова првенство. Иначе секако после Литванија, најдрага ми е победата против јужните соседи.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Дефинитивно со грците, најмила ми беше таа победа.Дури и во финале да тепавме немаше да ми биде мила победата како со грците :)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.992
Најголем впечаток ми остави утакмицата со Шпанија, затоа што одиграа фантастично, како да гледав NBA натпревар, да имаа шпанците барем еден пад во играта ќе беше поинаку...
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
над гејците ( а колку ги погоди тоа- видовме, наредниот ден ја блокираа границата кон Македонија)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Сите победи ми оставија впечаток, некоја помалце, некоја повеќе.
Четирите победи во група, од таму најслатка победа е таа со Финска, можеби очекувана беше пред шампионатот, ама со таа победа се пласиравме во следната фаза. Во наредната фаза победата над Грузија, и нормално најслатка победа над Литванците, во која изборивме историско 1/2 финале.

* победата над Грција ќе ми оставеше голем впечаток ако беа со полн состав, овака му доаѓа на рамниште на една победа како што беше против БиХ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom