Која песна ве потсеќа на вашата љубов?

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Toше Проески - Громови на душа <---- Химна е! хухухуху
Fluke - Zion
Madonna - Frozen
Depeche Mode - Personal Jesus
Damien Saez - Sexe
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
468
od 3 dorrs down HERE WITHOUT YOU BABY ednostavno ovaa pesna e sinbol za nasata ljubov, so ovaa pesna ni zapocnuva denot, ni zavrsuva nojkta, koga sme zaedno IN HIS CAR ovaa pesna ja slusame i sve e okeyyy i loved this sound:smir:
па добро он колкав е???:toe:

иначе Влатко Илиевски-Небо
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.130
Поени од реакции
8.098
Си го сетирал винампот со лежерни песни ама не доволно и одеднаш во целата атмосфера:


Нормално е дека после оваа ќе те потсеќа а не другите што течеле во меѓувреме.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Armin Van Buuren Feat. Sharron - In And Out Of Love (Extended Mix) :vozbud:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Wish you Were here...od Incubus..
Бившата ептен го сакаше тој Брендон шмекерот на бендот...па ете така ја памтам таа убава песна!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.924
Поени од реакции
525
На една поранешна љубов многу ме потсеќа Ain no sunshine when she`s gone.

Толку ме потсеќа што веќе престанав да ја слушам... Не ми звучи исто некако.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
38
Odlazim a volim te

Oliver Mandic


Jedan od nas uvek gubi,
jedan vise da
kad se ljubav muci i gasi,
jedan uvek zna.

Jednom sam to bio ja,
drugi put si bila ti,
oba puta znali smo
da cemo se rastati.

Dodjavola sve, dodjavola sa mnom,
odlazim, a volim te,
ljubavi, jedina na svetu

ne krivi me... ne krivi me...​
 
На врв Bottom