Која музика е најслушана во светот?

Eve nekolku stilovi sho mislam deka treba da bidat edni od najslushanite

  • House

    Гласови: 17 6,4%
  • Pop

    Гласови: 32 12,1%
  • Hip-Hop & RNB

    Гласови: 47 17,8%
  • Techno

    Гласови: 13 4,9%
  • Trance

    Гласови: 11 4,2%
  • Retro

    Гласови: 3 1,1%
  • Rock

    Гласови: 110 41,7%
  • Metal

    Гласови: 31 11,7%

  • Вкупно гласачи
    264

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Еј, музиката ми е толку лејм шо ме мрзи и кафе да пијам на неа. Не капирам шо се праи на хаус журки у Колосеум? Играат? Шопраат брат? Дај просветли ме..едноставно не капирам како можеш да рипаш или да се забавуваш на музика со 130 bpm -.-

А мислиш идат на музиката они. Мажи идат за жени а жени за мажи. Музика не ни мора да има. Него да. Тоа е моментално новиот турбо-фолк во Македонија. Ако слушаш хаус си во мода. Ин. Партали праиш у дискотека. Пенетрација во ин-друштвата. Лејм.
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Синан Сакич и Шабан Шаулиќ доволно е мислим кажано :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Прво е турбо фолк срањето. После оноа со лонците шо го тропаат пом дискотеки хаус или хаос како и да е
и на крај она црнците шо демек се рапери и пачаврите нивни и овде кај нас овие нашите тука лигави створења шо ги копираат и сите клонови на батко ви ЈЈ :pos2::pos2: t.e елвири мекици, билбилци и такви слични на нив :pos2:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Се слуша комерцијала музика. Боло кој стил само да е комерцијасно...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Се слуша комерцијала музика. Боло кој стил само да е комерцијасно...
Многу јасно. Тоа што се слуша е комерцијала. Ако нешто е андерграунд и сите го слушаат после, нема да биде андерграунд туку ке стане комерцијала.
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Поп-музика. Самото име му ја искажува популарноста. Лесни мелодии кои секој може да ги слуша и секој може да ги разбере.

Останатите жанрови ги слушаат само одредени општествени слоеви: турбофолкот е популарен помеѓу работничката класа од руралните и субурбаните подрачја, рап музиката помеѓу негувателите на хип-хоп начин на живот, класичната музика помеѓу интелектуалните слоеви итн.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Поп-музика. Самото име му ја искажува популарноста. Лесни мелодии кои секој може да ги слуша и секој може да ги разбере.

Останатите жанрови ги слушаат само одредени општествени слоеви: турбофолкот е популарен помеѓу работничката класа од руралните и субурбаните подрачја, рап музиката помеѓу негувателите на хип-хоп начин на живот, класичната музика и трансот помеѓу интелектуалните слоеви итн.
Much better. :pipi: :pos: Инаку, потполно се согласувам со тебе. :)
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
33
Поени од реакции
3
Кај нас во Македонија се слуша секаква музика,но јас лично слушам народна , поп и турбо фолк музика.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Според мене најслушано е Рокот дефинитивно рок, потоа според мене следува хип-хоп, транс, хаус...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom