Цигари (каква марка пушите/општа дискусија)

Член од
18 јуни 2020
Мислења
150
Поени од реакции
133
Mozes da prikacis slika na koi tocno mislis i kako se vikaat ? Nekako mnogu ubedliv ti e komentarov =D
Автоматски споено мислење:


Mi bea interesni nekolku dena i potoa mi zgadija bi ti preporacal davidoff gold ako ti se dopagjaat podolgi cigari ali malku poskapi se.
Џорџ Карелија, жолта кутија табакера, добра цигара јас ја пушев порано!
Автоматски споено мислење:

Искуство со Iqos? Сакам да ги земам, ама да чујам прво сакам искуства ако некој ги користи
Топ!
Ич да не се мислиш, првите два три дена треба употност после е топ!
 
J

joli1

Гостин
почнав со ronhill, па winston плаво, па rothmans плаво/силвер (зависно од периодот и расположението), па мотав цигари и сега на крај пушам boss црвено меко.

активен пушач повеќе од пола деценија, 1.5-2 кутии на ден.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.472
Стенли тутун со арома на ванила/Стенли тутун зелен
Оцб Филтерчиња, Оцб премиум Ризли.
Ем мерачки, ем здив не ти смрди.
Со 300 денари 3 дена се поминуваат. А порано пушев 1.5 до 2 кутии на ден.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
IQOS ќе почнувам пробно, 1950 денари е 2.4 Plus, што не е многу реално.
Кутиите поевтино од 150 денари тешко да се најдат а?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.472
IQOS ќе почнувам пробно, 1950 денари е 2.4 Plus, што не е многу реално.
Кутиите поевтино од 150 денари тешко да се најдат а?
Тешко, само викаат дека доста помалце се пуши од нив...
Луѓе што земаа ги фалат. Јас пробав, не ми е нешто посебно,не се за мене излеа...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Тешко, само викаат дека доста помалце се пуши од нив...
Луѓе што земаа ги фалат. Јас пробав, не ми е нешто посебно,не се за мене излеа...
Цената од 1950 ме изненади, знам пред 2-3 години беа околу 100 евра и ги немаше кај нас.
Дека излегоа и понови верзии ваљда намалиле.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.472
Цената од 1950 ме изненади, знам пред 2-3 години беа околу 100 евра и ги немаше кај нас.
Дека излегоа и понови верзии ваљда намалиле.
Има неколку „генерации“, демек по новиве се со појака батерија и подобро согорување. Јас пред некој месец баш (коа ги донесоа кај нас официјално) пробав 1-2 цигари ама вкусот не ми правеше мерак. Иначе која и да земеш ти е океј. Сеа викаат дека имало и со различни вкусови и јачини. 150 денари не е многу ако пушиш по пола кутија. Пушачи што маваа по кутија на ден од нив по пола пушат, многу никотин имало у нив. Барем како што кажуваат... Најдобро ти е да пробаш една цигара од некој што има, да видиш како би ти одговарале тебе, ја се залетав да зеам само среќа што имаше више што пушат и пробав и се пишманив. :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Има неколку „генерации“, демек по новиве се со појака батерија и подобро согорување. Јас пред некој месец баш (коа ги донесоа кај нас официјално) пробав 1-2 цигари ама вкусот не ми правеше мерак. Иначе која и да земеш ти е океј. Сеа викаат дека имало и со различни вкусови и јачини. 150 денари не е многу ако пушиш по пола кутија. Пушачи што маваа по кутија на ден од нив по пола пушат, многу никотин имало у нив. Барем како што кажуваат... Најдобро ти е да пробаш една цигара од некој што има, да видиш како би ти одговарале тебе, ја се залетав да зеам само среќа што имаше више што пушат и пробав и се пишманив. :)
Имам пробано пред некој месец, ок ми беше вкусот, Амбер ми се чини беше.
Пушам по 5 цигари во денот просечно (освен во кафана со алкохол, тогаш ми се отвара дизната :D), така да нема да ми менува многу дали 150че кутија или 100ка цигари ќе купувам, ова ќе е ваљда посејф веќе кога не ми се откажуваат. :)

Иначе никотинот читав бил 0.5мг, исто ко моментално што ги пушам Лаки Страјк сини.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.472
Имам пробано пред некој месец, ок ми беше вкусот, Амбер ми се чини беше.
Пушам по 5 цигари во денот просечно (освен во кафана со алкохол, тогаш ми се отвара дизната :D), така да нема да ми менува многу дали 150че кутија или 100ка цигари ќе купувам, ова ќе е ваљда посејф веќе кога не ми се откажуваат. :)
За по 5 цигари на ден што и да земеш исто ти е :)
Овие што можеш и во затворено да ги пушиш ако не се лажам (ја затоа и глеав)
(мој совет пробај го Стенли тутунот со вкус на ванила, жолто пакување, само во ризли смотај си, ја сум презадоволен)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
За по 5 цигари на ден што и да земеш исто ти е :)
Овие што можеш и во затворено да ги пушиш ако не се лажам (ја затоа и глеав)
(мој совет пробај го Стенли тутунот со вкус на ванила, жолто пакување, само во ризли смотај си, ја сум презадоволен)
Мене па поентата ми е помалку мирис на прсти, кожа, облека итн а сепак да се задржи шмекот на цигара.
Уште да видам на работа дали ќе можи во канцеларија да се пали :D
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.472
Мене па поентата ми е помалку мирис на прсти, кожа, облека итн а сепак да се задржи шмекот на цигара.
Уште да видам на работа дали ќе можи во канцеларија да се пали :D
За мирис барем јас овие што ги пробав, димот им мирисаше некако чудно... Ја барем не сум навикнат... Сепак, убаво размисли си, меракот е најбитен :D
 
J

joli1

Гостин
Има ли некоја асална алтернатива на цигари? Не сакам да ги откажам пошто сум страствен пушач.

Моментално пушам "јаки" цигари и тоа две кутии на ден.

Се мислев да ги заменам традиционалните цигари со е-цигаре, ама не ми се свиѓаат уопште овие што изгледаат ванземаљски, сакам нешто што изгледа на стандардно цигаре, а да не е за еднократна употреба.

Најдобар пример е ова: https://umbrellashop.mk/e-cigari/paketi/ednokratna-elektronska-cigara-2838 , ама штета што е еднократна.

Не сакам нешто што е 150 евра, а што ќе морам да го чистим по 20 пати неделно и да му мењавам делови.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Има ли некоја асална алтернатива на цигари? Не сакам да ги откажам пошто сум страствен пушач.

Моментално пушам "јаки" цигари и тоа две кутии на ден.

Се мислев да ги заменам традиционалните цигари со е-цигаре, ама не ми се свиѓаат уопште овие што изгледаат ванземаљски, сакам нешто што изгледа на стандардно цигаре, а да не е за еднократна употреба.

Најдобар пример е ова: https://umbrellashop.mk/e-cigari/paketi/ednokratna-elektronska-cigara-2838 , ама штета што е еднократна.

Не сакам нешто што е 150 евра, а што ќе морам да го чистим по 20 пати неделно и да му мењавам делови.
Јас почнав Iqos и сумпрезадоволен, изгуглај.
150ден ти е кутија, 1950 апаратчето.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
71
Поени од реакции
52
sama si pravam od najeftiniot tutun 800 den kg taman za cel meec
so ogled deka mnogu pusam vaka mi e najeftino
 

Kajgana Shop

На врв Bottom