Цигари (каква марка пушите/општа дискусија)

Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
743
Пак се вратив на lucky strike resized плавите полски.Цел месец пробував секакви,овие дефинитивно најдобри.Башка се 95 денари,цена квалитет одлични и не горат брзо
Автоматски споено мислење:

Пичка ли му материна на времето у средно Ротманс и Палмал цигари беа,сега ова е срамота што ли се деси со тие бемве од цигари
Автоматски споено мислење:

Палмалот беа црвена кутија по 25 цигари,невероватно добри беа.
Cartier ,edno vreme imase mislam bea najskapi,никад не конзумирам цигари.не ги разбирам тие што пушат на ова сиромаштија по 3 пакети на ден 100 евра во месецот плус на здравјето штети .во 50 60тите имаше агресивн маркетинг во уса за како е добро да се пуши ,и човекот од малборо рекламата не пуши само за маркетинг е така .
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Boss Classic. Do pred pola godina probuvav sekakva cigara, nitu edna ne mi e ubava kao Boss Classic ili kaj nas poznata kao Boss Meko.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Marlboro touch xl плаво е топ цигара,2 дена ги убив
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
49
Ако можеш да прежалиш 150 денари би ти препорачал грчка Карелија, ја има во Скопјево, барем во Чаршија ја продаваат. После нив не ми се ни пушат другиве цигари, ако треба и по пола кутија на ден би пушел зашто се друго нема смисла, навистина многу ги расипале цигариве.
Mozes da prikacis slika na koi tocno mislis i kako se vikaat ? Nekako mnogu ubedliv ti e komentarov =D
Автоматски споено мислење:

Marlboro touch xl плаво е топ цигара,2 дена ги убив
Mi bea interesni nekolku dena i potoa mi zgadija bi ti preporacal davidoff gold ako ti se dopagjaat podolgi cigari ali malku poskapi se.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Пушев скоро цело средно активно, послем престанав и пак почнав али слабо можда по една кутија неделно.

Имам пробано многу ама Davidoff Gold се врв. Нема поубава цигара во моментов во МК бар за мене.

Онака цигара, тутун арома да се осети али не прејаки.

Лаки Страјк зедов црвено, српско, буквално ги фрлив во контејњер послем две цигари испупшени, катастрофа во секоја смисла на зборот.
 

A62

Член од
15 септември 2016
Мислења
20
Поени од реакции
7
Нареден месец правам 1 год како не сим запалил, али уште се декларирам како пасивен пушач инаку лаки жолто мало

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Mozes da prikacis slika na koi tocno mislis i kako se vikaat ? Nekako mnogu ubedliv ti e komentarov =D
Автоматски споено мислење:


Mi bea interesni nekolku dena i potoa mi zgadija bi ti preporacal davidoff gold ako ti se dopagjaat podolgi cigari ali malku poskapi se.
Aко мисли @Solaire of Astora на овие:

тогаш се сложувам сосема :)
Со години ги конзумирам и ниедна друга цигара не ми е споредлива од овие што се популарни низ градов... малце се јаки ама тутунот е многу фин.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Mozes da prikacis slika na koi tocno mislis i kako se vikaat ? Nekako mnogu ubedliv ti e komentarov =D
Автоматски споено мислење:


Mi bea interesni nekolku dena i potoa mi zgadija bi ti preporacal davidoff gold ako ti se dopagjaat podolgi cigari ali malku poskapi se.
Aко мисли @Solaire of Astora на овие:

тогаш се сложувам сосема :)
Со години ги конзумирам и ниедна друга цигара не ми е споредлива од овие што се популарни низ градов... малце се јаки ама тутунот е многу фин.
Да, на тие мислам.
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
125
Поени од реакции
285
Искуство со Iqos? Сакам да ги земам, ама да чујам прво сакам искуства ако некој ги користи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom