Цигари (каква марка пушите/општа дискусија)

Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Прво започнав со Марлборо црно црвено, па заминав на тач, ги терав околу месец дена,но не ме бендисаа, танки цигари се ем брзо горат, и некако ценава им е "overrated".
Е еве сеа кулирам со Pall Mall црвено, од оние долгите 100 ес што се , ценава им е 7 банки скоро 10 мин ги тргам хахах, и барем личат како шо треба
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
IQOS Електронски цигари

Што е Ајкос?

iqos-donostia-negro.jpg Starter_Kit_group_Half_White-mini_(1)_pnvv-yw.png

Цигариве се многу популарни во Бугарија и Србија. Апаратчето во Бугарија е 90 лева доколку се регистрирате. За регистрација бараат лична карта или пасош. Со регистрацијата добивате 5 кутии со различен вкус на цигари. Многу лесно и едноставно е за употреба. Не задушува со дим, не ни има дим, а и е помалку штетно од обичните секојдневни цигари. Една кутија во Бугарија чини 5.50 лева, а цела штека е 49 лева. Само лулето да го купите е 45 лева. Гаранција на апаратот даваат по една година.
Дозволено е да се пуши во во затворени простории и во затворени трговски центри.

Од 2019 нешто се зборува дека ќе дојдат и кај нас. А кога за сигурно не знам.

Дали сте пушеле од овие цигари и дали сте задоволни?
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Имам пушено од сите вкусови, и не ми се свиѓа. Иначе почна од фебруари 2018 се помасивно во Бугарија. Мислам секој втор дека ги пуши а имаат одвратен мирис, сеа јесте да обично цигаре мириса лошо, ама да смрдиш на запалена пластика па и не е боље. Интересна политика водат дечките, од Филип Морис сакаат да ги потиснат другите цигари. Башка тоа освен како консултантско представништво низ поголемите молови во Софија, прераснаа во пирамидки како Лајонес/Лајконет. Секој втор на патот те прашува и ти продава. Лично мене воопшто не ми се свиѓа, ама знам многу што се задоволни. Прашање на вкус.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Три години задоволен пушач :D почнав со бос голд сменив на, малборо, винстон после долго време пушев родео 101ес топ цигари беа но го сменија тутунот одма се осети дека е сменет почна глава да ме боли и почнав карејелија жолтите грчките прави ок беа со тутун али многу брзо ми гореа па свртев сега на бос голд веќе четири месеци и ок е Веројатно додека не ги зафркнат ќе бидам на нив.

Него да прашам случајно да не знае некој кај можам да купам во Скопје Собрание српските цигари дали ги има негде?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Три години задоволен пушач :D почнав со бос голд сменив на, малборо, винстон после долго време пушев родео 101ес топ цигари беа но го сменија тутунот одма се осети дека е сменет почна глава да ме боли и почнав карејелија жолтите грчките прави ок беа со тутун али многу брзо ми гореа па свртев сега на бос голд веќе четири месеци и ок е Веројатно додека не ги зафркнат ќе бидам на нив.

Него да прашам случајно да не знае некој кај можам да купам во Скопје Собрание српските цигари дали ги има негде?
Во Али тобако на Бит-пазар, 180 денари кутија.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Другари, некоја продавница во Скопје за електронски цигари? Локација?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Новиве davidoff reach плави со шарен филтер се најдобри цигари у живот што сум ги пробал,а башка се келепур,100 динари.Да видиме за колку време ке ги расипат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom