Цигари (каква марка пушите/општа дискусија)

Член од
3 мај 2009
Мислења
155
Поени од реакции
57

Вакви пушам од кога излегоа.. Не можам да замислам друга цигара..
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Camel connect silver

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 
Член од
21 април 2017
Мислења
12
Поени од реакции
6
Почнав со родео меко ... ама почнаја неубај да ми бидат па сега Вест компакт ... малечки изгледат ама наситват и најубај ми се :D:P
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ова е за мене најдобрата цигара што сум ја пушел во животот. Едно време ги купував од продавачи на црно без бандерола, после ги носеа од Грција од фри шопот и по некое време целосно исчезнаа. Лани летото кога бев во Бугарија на одмор си купив 3-4 кутии. Да ги има во Македонија други цигари нема да погледнам. Моментално се трујам со Ронхил Шел Вајт околу 6-7 месеци ама многу мирисаат и немаат квалитетен тутун. Не знам веќе какви цигари да пушам, сите марки го соборија квалитетот.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Вест Сиво МЕКО!!
Да има кај нас Phillip Morris само такви ќе терам,ама нема...
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
289
Winston silver

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Виткам тутун, јбг акцизи.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
40
Поени од реакции
8
West црвено меко!
Кога сме веќе кај оваа тема отсекогаш ме интересирало, која е разликата помеѓу 'тврдо' и 'меко'?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.077
Поени од реакции
15.893
Не пушам некое време, но чат-пат сакам да запалам уз гезме, пијачка и добро друштво, па можам да си дозволам мал луксуз, наречен Давидоф Голд. Цигарата во секој поглед е чисто уживање, од кутијата и дизајнот, тврдоста на цигарата и филтерот, вкусот и аромата, влажноста, жарот гори убаво рамномерно, не остава непријатен мирис на прстите, здивот и облеката. Вистинско "злато", ако можам да го наречам отровот злато.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.730
Поени од реакции
24.325
Не пушам некое време, но чат-пат сакам да запалам уз гезме, пијачка и добро друштво, па можам да си дозволам мал луксуз, наречен Давидоф Голд. Цигарата во секој поглед е чисто уживање, од кутијата и дизајнот, тврдоста на цигарата и филтерот, вкусот и аромата, влажноста, жарот гори убаво рамномерно, не остава непријатен мирис на прстите, здивот и облеката. Вистинско "злато", ако можам да го наречам отровот злато.
Како опиша, да му е мерак на човек пак да запали. :icon_lol:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Цигарата во секој поглед е чисто уживање, од кутијата и дизајнот, тврдоста на цигарата и филтерот, вкусот и аромата, влажноста, жарот гори убаво рамномерно,
Еден момент помислив дека за жена збориш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom