Цигари (каква марка пушите/општа дискусија)

М

мојќен

Гостин
Дечки ај предложете поевтини цигари што помалку мирисаат..
фала.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Winston blue - се трујам со цигари кои ми се скапи и кои пребрзо горат, со неоснована надеж дека еден ден ќе ми дојде умот и ќе престанам да пушам. Пред да биде доцна.
 
L

Lu

Гостин
Веќе точно 1 година се дружам со Winston Silver Slims ... @blue ladybug е за тоа „крива“ :D една ноќ во Маракана, демек ај да ја дружам надвор на цигара, и толку беше се навлеков на нив :ROFLMAO:
Али најдобри ми се дефинитивно.

Е сеа што од пред некој месец ги направија 90 ден. кутија, а јас сум на скоро 2 кутии дневно, тоа е друга прича ... :)

 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Marlboro Gold од Бугарија. 6 со 7 јачина иако во Македонија мислам дека голд се 8 со 9, ако не грешам... се разликуваше доста цигарата и сум задоволен (ако може така да се каже).
Класика ми се Winston Blue, јакички ама добри. Цимеров пуши silver и некогаш кога немам земам од нив ама не е то то.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Малборо Тач, ако немат такви земам Вест Компакт.
 
L

Lu

Гостин
Вчера добив на подарок Данхил (истите на сликата), одлични се, и многу квалитетен е тутунот :)
Штета што ги нема во Македонија, од Србија ми ги донесоа, кутија е 300 динари ... малце соленки, али дефинитивно вредат за парите (y)

 
Член од
16 мај 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
sakam da mi kazete od Chesterfield.Marlboro touch I davidoff shape koi najmalce mirisaat?I ako moze da mi kazete kakvi see Marlboro postojat u Mk.?pozz :)
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
sakam da mi kazete od Chesterfield.Marlboro touch I davidoff shape koi najmalce mirisaat?I ako moze da mi kazete kakvi see Marlboro postojat u Mk.?pozz :)
Marloboro Touch и Davidoff Shape тука се некаде. А Честерфилд мирисаат.
Околку Марлборото колку што знам има Голд и Црвени тврдо и меко,Марлбото Тач,плави и црни(со црвено) и едни други има првпат ги видов пред 6-7 месеци бела кутија со црвена коцка околу името,и со бел филтер беа мислам. И марлборо слим имам видено мислам црна кутија.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
sakam da mi kazete od Chesterfield.Marlboro touch I davidoff shape koi najmalce mirisaat?I ako moze da mi kazete kakvi see Marlboro postojat u Mk.?pozz :)
Malboro tach najmalce mirisaat.
A kakvi sve ima odi vo market I ke vidis.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.053
Поени од реакции
6.657
LD plavo - denes mi kazaa imale nekoja promocija za 5 kutii dostaveni davale gratis kutija
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Член од
7 јули 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Вест компакт и винстон плаво нишо друго:)
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
Пушам табак Lucky Strike ама само ако е мешан со салата, така на суво не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom