Која е тајната за успешен брак?

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
855
да не ти текнува дека можеш да се разведеш со човекот после секоја караница.
И кога влегуваш во брак да влегуваш со мисла дека е засекогаш.
И редовен и добар секс е неминовен
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
9
so znam :) Spored mene ok normalno stapuvas vo brak zato so go ljubis partnerot - znaci Ljubov pred se :) - pa za mene mnogu e vazna doverbata , pa iskrenosta , razbiranjeto i normalno seksot . bez nego zaebi ti i doverba i iskrenost i se natamu :)
 
D

D_NazGUL

Гостин
Не би рекол дека има една успешна формула за добар брак. Да, постои база врз која се темели и ТРЕБА да се темели секој брак, доверба, искреност, љубов блаблабла.... Сепак секоја двојка сама си ствара магична формула и тоа е убавината на оваа заедница, имено успешноста две особи така да ја креираат и уредат да можат со право да речат дека тоа е нивниот рај на земјата.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
144
jас би кажала само еден збор- Довербата, а се друго следува понатаму
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
92
тајна формула нема,секој пар е различен-што знам можеби прво би ја ставила љубовта која треба да се гради и негува,искреноста и довербата,па некои мали нешта кои треба да се пронајдат,за да го усреките партнерот,нешта што го прават срекен/а,исто мора да постои приврзаност мегу двајцата,малку слобода за да не се има чуство на гушење и секако добриот секс
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Доверба,искреност,почит,љубов...
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Искреност,толеранција,љубов!
 

Луси_Лу

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
11.573
За машките плус да бидат јаки на уста.

Зависи на што да бидат јаки на уста...треба да потенцираш :)

Успешност, формула, нема, или имаш убав брак или имаш гротеска ситуација која следи со крах за брзо време, така да некои горенаведени формули нема, да гледате да имате стабилност и доверба, да не засновата никогаш и ништо на лага, и да се изјаснувате секогаш што сакате, јасно и гласно чувства на маса и мислам дека се ќе биде во ред, сексот е исто голем фактор можам да кажам 70% во врксата влијае истиот, затоа, хард кор, и триста чуда се допуштени тој е партнерот кој го сакате и сакате да поминете живот со него, затоа извадете си ги тајните и безобразни мисли,и некои неостварени сни (анал..) ем ќе биде возбудливо ем ќе трае и дига адреналин секогаш.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
23
Поени од реакции
3
Iako se uste ne sum vo brak sepak mislam deka klucot za uspesen brak se sostoi vo vzaemnata ljubov, koja da ne zaboravime ne treba ni za moment da izbledne, komunikacijata pomegu partnerite kako i doverbata a najmnogu sekoj partner prvo vo sebe da ima cvrsta samodoverba a potoa toa da se nadopolni so megusebnata doverba.
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
ЉУБОВ??
Мислам дека тоа постоело пред 50 години, затоа дедовциве и бабиве се толку време заедно....
Мислам дека нема љубов после одредено време , се губи....
 

Луси_Лу

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
11.573
Извини но мислам дека сексот не е мерило за среќа и успешен брак.

Е мислам дека грешиш дека не е мерило и те како е, не дека други фактори не влијаат, арно ама сексот има многу голем процент во истото.:smir:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.501
Поени од реакции
1.312
Доверба, за да ти верува кога уствари ја вараш со швалерката...
 
На врв Bottom