Која е најдолгата тура што сте ја извозеле на точак?

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Вчера рокнав една 30ка и и точаков почна да се распаѓа и возев така ... :brlav:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
190
Поени од реакции
49
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
22 километри, по кеј тамо вамо, два пати :)
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Скопје-Шапка-40км маратон таму-Скопје 180 км со 2000м искачување.
Истово го возев во Јуни 2016. Цел маратон на Лазе го возеше? Мене ме фати 167км. :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Strava вика 73.1 км. ми била најдолгата вожња. Најверојатно е Скопје - Јегуновце - Скопје (која е впрочем и најчестата тура која ја возам) :)

Мислам дека сум спремен да ја свртам и стотката, ама искрено - ме мрзи подолго од ова.
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Strava вика 73.1 км. ми била најдолгата вожња. Најверојатно е Скопје - Јегуновце - Скопје (која е впрочем и најчестата тура која ја возам) :)

Мислам дека сум спремен да ја свртам и стотката, ама искрено - ме мрзи подолго од ова.
Стреми се кон повисока просечна брзина, и за времето за кое возиш 70, ќе извозиш 100. Тогаш нема изговор за мрза :ROFLMAO:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Истово го возев во Јуни 2016. Цел маратон на Лазе го возеше? Мене ме фати 167км. :)
Мислам дека возев 2012-та, или 13-та. Стазата можеби беше различна, 2 круга беа, али отприлика таа е математиката. Планирам у скоро време да ја повторам, а и да возам Скопје - Охрид.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
190
Поени од реакции
49
Саботно возење околу Охридско езеро. Малку ми се исклучи стравата од Калишта до албанска граница, касно приметив, а баш тој дел сакав како најтежок да видам како ќе го извозам. Ајде нареден пат.
https://www.strava.com/activities/1843470144/
 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
77
Поени од реакции
36
Да ве прашам за предлог велосипедска тура по асфалт и тампон низ скопскиве предели? Дајте предлог и кажете - Како е со угорници, кучиња и такви ствари.
Јас сакав до Козјак езеро да одам, ама се мислам. Знам до Нова Брезница да стигнам и после не знам каков е успонот ...
 
Ф

Флеш

Гостин
Не се смејте,ама 9км ми е најдолгата вожна :LOL: Од Соборна до дома .....:LOL: Толку можам од здраствен аспект .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom