Која е границата на приватноста во врска?

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Kaj e granicata na privatnost vo vrska ?


Dali imate sloboda da listate vo na partnerite mobilnite?
.. ili na mejl?
.. dali vi imat pass od kajgana?

Vo momento ne mi teknuva na drugo .. ali sigurna sum deka ima i poveke stvari koj bi mozhele da dodajte na lista ;) povelete..

 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Нема дозвола да ми чепка во телефонот, нема пасворд од ниеден мајл вклучувајќи ја и „Кајгана”, а јас имам дозвола да чепкам.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ne krijam nisto , partnerot slobodno mozi vo tel da mi lista , da proveri mejl ili da procita pp na kajgana . I da proveri sekretarka doma nema so da krijam i ne mi smeta . Nekako deckive se po osetlivi za to , telefonot bil privatnost , golemo cudo . Vo edna od podolgite moi vrski smetkite od banka zaedno so kreditnite ni bea so polnomoshtvo e to ne znam dali uste ednas vo vrska bi go dala nekomu , togas student bef pomalce kes imase :) Majtap na strana imam doverba vo partnerot i mu davam sloboda , dur ne se pokazi deka ne ja zasluzva ..

JeCILaDy напиша:
Нема дозвола да ми чепка во телефонот, нема пасвирд од ниеден мајл вклучувајќи ја и „Кајгана”, а јас имам дозвола да чепкам.
A oti da nema ? Ale kriesh ti sigurno nesto :P)
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
JeCILaDy напиша:
Нема дозвола да ми чепка во телефонот, нема пасворд од ниеден мајл вклучувајќи ја и „Кајгана”, а јас имам дозвола да чепкам.
А ти да го лапнеш без да го допреш!?!?!?

Не идат така работите-или меѓусебна доверба или и за двајцата ништо!!!
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Пааа.... нема дозвола да чепка нигде пошо не сум таков чоек што сака да чепка и што сака да му чепкаат по приватните ствари, па било тоа мобилен, маил или на кајганава нешто или што и да е.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Не дека кријам, ама телефонот е приватна работа, и неќам никој да ми гиба. А јас иако иам дозвола да гибам, не гибам.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
ragazza напиша:
Ne krijam nisto , partnerot slobodno mozi vo tel da mi lista , da proveri mejl ili da procita pp na kajgana . I da proveri sekretarka doma nema so da krijam i ne mi smeta . Nekako deckive se po osetlivi za to , telefonot bil privatnost , golemo cudo . Vo edna od podolgite moi vrski smetkite od banka zaedno so kreditnite ni bea so polnomoshtvo e to ne znam dali uste ednas vo vrska bi go dala nekomu , togas student bef pomalce kes imase :) Majtap na strana imam doverba vo partnerot i mu davam sloboda , dur ne se pokazi deka ne ja zasluzva ..
Мобилен е приватна работа и нема чепкање. Исто важи за мејл, кајгана ПП, МСН и се останато. Не е работата до криење. Самото тоа што чепка по телефон (или било каде) дава дознаење дека не ти верува па ти види сеа.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
ima dozvola da mi cita poraki od mob,da lista po imenik,go ima paswordot od mailot,cita sto pisuvam na kajgana,ama ne mu go davam paswordot,i jas isto go imam toa pravo.citam meljovi,poraki brisam,pustam pravam sto sakam zasto go imam toa pravo.baska i nemam sto da krijam od nego a i on od mene.ako vise ima nesto za krienje,ke go izbrisam pred da go procita :pipi:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
mr_wicket напиша:
Мобилен е приватна работа и нема чепкање. Исто важи за мејл, кајгана ПП, МСН и се останато. Не е работата до криење. Самото тоа што чепка по телефон (или било каде) дава дознаење дека не ти верува па ти види сеа.
Jas rabotam nekogas nadvor od gradot i ne sum do nekoj komp , ke se javam aj pls milo proveri mi mejl , nema tuka nisto so nedoverba .. Ili ceni na ljubomora...
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Во телефон нека чепка колку сака тоа што не сакам таа да го види го бришам одма
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
ja... ne i cepkam ne me interesira bas... nekogas ako za nesto ne i veruvam moze da cepnam... :) ali... pretezno ne se zamaram.. a nejze ako i se cepka neka cepka... ali pass da i dadam od mail od kajgana ... ne...
na mob neka si glea kolku saka
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
во моб ми е сеедно, колку сака нека чепка, ама pass не давам ни од маил ни од кајгана....шо да не сака дневник да му дадам да ми чита:kez:
А јас...па што знам:lud: чепкам во моб, не ни барам pass од маил да ми даде....ако сака он нека ми даде, ама нема шанси јас да му побарам...
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Нема ни побарано дозвола да чепка..а и да побара нема да ја добие...се што го интересира може слободно да ме праша, не да ми проверува по мобилен или месинџер или не знам кај...мразам кога некој не е у состојба да праша кога го интересира нешто и љубопитно мора да копа по мои работи..а што е најтрагично да не верува на мој збор па да мора сам да провери...нема шанси!!
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
PRIVATNOST

1.PRIVATNOSTA SEKOJ JA GLEDA RAZLICNO (TOA E INDIVIDUALNO)
2.Koga bi bil vo brak moze da mi cepka po tel. i po mailovi i sl .... megu toa se dodeka ne se ozenam so taa devojka ... nem shansi da mi cepka po tel (od minato losho iskustvo ), za mene toa e privatnost, po mail koj shto mi e i za rabota i za sve nema shansi da mi cepka, smetka vo banka apsurd.

NE CEPKAM PO TUGI RABOTI ... NE SAKAM DA MI CEPKAAT. Tek koa ke se zemam togash moze da mi cepka kaj saka a do togash ... glej si gi svoite raboti!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom