Која е вашата лична, мотивирачка парола

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
Која е изреката, реченицата, молитвата, мантрата - што ве мотивира и која ве потсетува: кои сте / кон што се стремите / или се водите по неа . . и слично . . .

Мојата е Make LOVE moT war, оваа реченица кога ја чув прв пат пред години ме воодушеви - бев фасциниран од идејата сите луѓе во светот да помислат на неа - ќе нема војни дефинитивно . . ама ајде во секојдневни ракми да ја сместам - и за мене (пошо по природа бев поизбувлив) си ја применував . . . секогаш и секаде се обидувам да се водам по неа - пошо секогаш имаме избор и свесно одлучувам конфликтот да го избегам . . . секогаш има избор, а и изговори - мора да сум искрен не секогаш ми успевало/и успева :D :D :D али се трудам и се водам по неа . . . btw и Исус секогаш подучувал дека љубовта лечи се’ и решава се’

Која е вашата?
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.029
Поени од реакции
711
мојата е: ''Патот е тој.''

поентата не ми води кон индиферентност, туку изреката си ја спомнувам секојпат кога нешто терсене ќе ми се случи, во смисла на тоа дека главата секогаш мора да ми биде горе. И за арно и за лошо. Патот односно животот е тој.
 
S

Sagan

Гостин
Луѓето живеат во својот свет, во сопствениот филм, во својата приказна. Тие ја вложуваат целата своја верба во таа приказна, и таа за нив е вистинита. Сите нивни мислења за вас всушност се однесуваат за ликот кој живее во нивниот филм. Што и да мислат луѓето за вас, вистината се однесува само на сликата која ја имаат. А таа слика не сте вистинскиот вие.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Убиј ги сите и врати се сам.
F8ck everything and dance.

Не озбилно... немам некое. Али знам неколку пати послем нешто „лошо“ или разочарувачко да си кажам, „Утре ќе биде подобро.“ или „Нов ден, нова нафака.“
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Имам многу,стварно многу,но еве едно кратко кое ќе го издвојам

We become what we think abaout all day long
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
Имам многу,стварно многу,но еве едно кратко кое ќе го издвојам

We become what we think abaout all day long
оу, страшно вистинско ! некогаш страв ме фаќа од мислава :) од што е страшно моќна !
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Најдобрата фраза што некогаш сум ја прочитал:
You only live once, but if you do it right once is enough.

Најсмонатана фраза што некогаш луѓето ја измислиле:
Only god can jugde me.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.240
Поени од реакции
5.168
"Fuck it" - првото нешто што ми иде у глава после лош настан, придружено со палење цигара за смирување нерви.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Life's too short to dance with fat chicks ;)

Се заебаам ...ги иам поише:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom