Која банка е најдобра? (ваши искуства со банки)

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.977
Поени од реакции
14.745
Да даде господ да исцркаат сите до последен.......тоа им е од мене....а си знаат зошто:vozbud:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Од моето искуство со банките можам да го кажам ова:

Предности на помалите банки (УНИ, Еуростандард, ЦЦБ...) во однос на големите (стопанска, комерцијална...)
- даваат поголеми камати на штедните влогови.
- На шалтерите обично помалку се чека.

- Негативна страна им е што имаат помал број на банкомати
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Сакам да извадам ВИЗА картичка да ставам пари за нарачувања преку интернет итн.Од која банка е најдобро Стопанска, НЛБ, Комерцијална или некоја друга дека тие скоро насекаде имаат банкомати и колку провизија земаат месечно ако имам пари на картичката?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
Сакам да извадам ВИЗА картичка да ставам пари за нарачувања преку интернет итн.Од која банка е најдобро Стопанска, НЛБ, Комерцијална или некоја друга дека тие скоро насекаде имаат банкомати и колку провизија земаат месечно ако имам пари на картичката?
ce si zemes debitna karticka, ako imas promeni vo tekot na mesecot, ce ti zemat provizija 20 ,..40 denari zavisi od banka ,komercijalna zema 25 den mesecno ako imalo placanja na smetkata. zavidi od tebe, vidi bankomati kade imas filijali ekspozituri. da ti bidat blisku
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Kolku vreme treba da si vo raboten odnos za da se aplicira za kredit ?
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Zavisi od banka, no prosecno treba da imas tri meseci raboten staz.
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Сакам секој месец да заштедувам во 250 евра. Како е најпаметно?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Ај вака ...Веќе 7 години сум во Прокредит и сакам да ги сменам некако многу мртви ми се..
Која банка би ми одговарала со месечни примања околу 250 евра за кредит и слични работи ??
И на пример дали важат овие 6-7 години како редовен примач на плата во друга банка зошто нели они бараат да си им пример 6 месеци па тогаш ти одобруваат кредит ??
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Sve zavisi od toa za kolkava suma pari sakas da apliciras (ima razni krediti).

Da, normalno deka ke ti vazat tie sedum godini, bijejki ne prekinuvas so plata, samo smenis banka.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
А може ли онлајн или од банкомат да се префрли пари на друга картичка?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
А може ли онлајн или од банкомат да се префрли пари на друга картичка?
online treba od tvoja transakciska nalog da napravis kon drugata transakciska smetka. isto kako sto placas so pp30 na primer. nekoi banki imaat i fastfund ili moneysend transakcii,koi prefrlaat od karticka na karticka vo rok od nekolku minuti, no toa treba da ja prasas bankata dali go ima.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Да не има некој информација Стопанска кога ќе даваат пензии?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom