Кошула со кратки ракави!!!????

  • Креатор на темата невидливио
  • Време на започнување

Дали носењето кошула со кратки ракави ме прави сељак?


  • Вкупно гласачи
    65
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.731
Поени од реакции
7.488
Немам ништо против но премногу дотеран со убави панталони добри кондури подобро е да се носи кошула со долги ракави која може да се свиткаат ракавите и има ставено за закопчување ремен или како и да се вика правилно тоа.

Јас имам две кошули со кратки ракави од доста поодамна ми се, не стои лошо ама не да се носи дотеран ако идеш некаде на свадба или било каква забава. За со бермуди или некој фармерки проаѓа до некаде кошула со кратки ракави зависи каква комбинација е.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.706
Поени од реакции
12.478
Зошто бе сељак? Не те прави сељак, само те прави чиче какво што го опишаа претходно. За млади може да пројде само за до плажа, пожелно у латински земји, со цвиќера и шешир.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Само што не ги носат закопчани до горе и рацете не им вакви како на овие погоре на сликите, туку исончани до пола. :D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Нема блага веза ова кој ти го кажал, проста раја неизлезена од МК ... си има прави ситуации и права комбинација за кошула со кратки ракави... побогу што да се каже за на свадби тие што одат со сако и ленени бермуди комбинација на патика :sick:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.168
Поени од реакции
34.279
Јас ко што знам сељачки е кошула со кратки ракави + машна.
Само кошула со кратки може да биде, а може и да не биде. Ваљда зависи од типот на кошулата и како ја комбинираш :)
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Не е воопшто селачки ако знаеш да ја комбинираш и носиш, е сега ако не знаеш стварно ке личиш како чиче, со еден збор ризик има, башка кошули со кратки ракави ги има во многу бутици за млади... пак ти викам треба да знаеш и не само кратки кошули генерално гардеробата е уметност кој знае од ништо ке направи убаво да изгледа... сите знаеме има и од таквите што имат можност секој викенд и најскапи работи да купуват и пак да изгледат селачки
 
Последно уредено:

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Не е сељачки да се носи кошула со кратки ракави.Сељачко е мислењето дека носењето кошула со кратки ракави е сељачки.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.487
Смешно е зошто како што кажа Фреди, стереотипот одма си работи поради маалскиот чиче стајлинг, иначе што знам, за мене бетер е мокасинки носење него кошула на кратки ама за мене си зборам, не ме бесете :D
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Абе што фали на кошула на кратки ракави, зошто сељак, зошто такви комплекси? Затоа што стари чичења ги носеле и одма демоде се?
Ами летно време на овакви пеколни горештини што друго да се носи.
Башка што и ќе раскопчаш малку горе да се види љубовниот тепих, па онака да ги попалиш малку момите. Шала на страна ама нема ништо срамно во носење кошула со кратки ракави. Освен ако не ставиш и вратоврска. :D
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Што и напраи Сергеј на држаава со неговите „инстаграм модни АНАЛизи“

:facepalm:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Се зависи од тоа како ти стои, и каква кошула е. Јас преферирам летно време да носам на долги, со завиткани ракави. Бар мене така ми стои. Али ако ти стои како на манекениве погоре, друго е.

Ќе гледаш ракавите да не се премногу широки на пример.

Али за сељачко... Убаво кажа некој погоре - за сељак во прв план паѓа како се однесува човек.

Morgan Freeman како најстар швалерај на планетата има кажано: "не е битно што носиш, битно е како го носиш"

Мада јас би додал ипак имај осет до некаде - да не носиш сандали со чорапи, и слични ствари :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom