Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.681
Како го слепија Бериша како шлаг на победава :icon_mrgr: Сеоски Кари, сто тројки даде од невозможни позиции.
Спасивме гз, инаку сме тежок очобол. Сепак, имаме напредок, го тепавме Косово :kajgana:

ЕДИТ: Оу бој, ќе ја вртат :cautious:
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Како го слепија Бериша како шлаг на победава :icon_mrgr: Сеоски Кари, сто тројки даде од невозможни позиции.
Спасивме гз, инаку сме тежок очобол. Сепак, имаме напредок, го тепавме Косово :kajgana:
Седи бе малер,види го Бериша тројка за 2 разлика на 24 секунди ЧД
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Не знам кој им е на коментаториве на Балканот. Овој цело време нешто зборува без врска, кај ли ги ископуваат? Инаку со среќа нека е победата и нека се множат
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.681
Хахаха се занесе овој Бериша, фати тројка од 600 метра да шутира, на 4 секунди до крај :pos::pos::pos:

Нема опоравак за овој Трајковски. Ќе изигра феноменално кога е најпотребно и кога е сигурна победата ќе фати од кош на кош ќе шутира во првите секунди од нападот. Од мртвите ги вративме :bravobe:
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Шо ќе пропуштеа еј... Класично македонска работа. Очај..
Ви е гајле, од овие не смееше да изгубиме. Лади си го :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.286
Хахахаа го обожавам коментаторов.


Косово, што е една од најлошите 5-10 екипи во Европа има 5 секунди (што е многу) да даде тројка и да израмни...................не даваат:

СЕПАК МАКЕДОНИЈА ПОКАЖУВА ДЕКА Е ИНСТИТУЦИЈА ВО ЕВРОПСКАТА КОШАРКА

:cuc: :cuc: :cuc: :cuc:

Сакам овој сите утакмици во било кој спорт да ги коментира


МАКЕДОНИЈА ИЗГУБИ САМО 6-0 ОД ШПАНИЈА, СЕПАК ДОКАЖАВМЕ ДЕКА СЕДМИЦА Е САМО СЕНДВИЧАРА А НЕ БРОЈ НА ПРИМЕНИ ГОЛОВИ ВО МАКЕДОНИЈА

ЕТЕ, ПОРАЗ ОД ГИБРАЛТАР.....МАКЕДОНИЈА ДОКАЖА ДЕКА Е ИНСТИТУЦИЈА ЗА СПОДЕЛУВАЊЕ НА РАДОСТ СО ОСТАНАТИТЕ ЗЕМЈИ!


Не ми се верува бе....кој нормален после утакмицана ќе се дрзне да ја нарече нашава кошаркарска репрезентација институција??????

:tapp:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Зарем сеуште ги гледате овие? Умре кошарката кај нас, којзнае и дали воопшто била жива, четвртото место беше еден сон од кој се разбудивме. Го победуваат Косово со 3 разлика и се радуваат, мене би ми било срам.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Sto sakate koga nemame ni eden igrac vo evroliga,a kamoli nekoj vo nba...Ne treba povekje nisto toa bi bilo toa.Ne postoi povekje kosarka tuka kako i sote drugi sportovi vo drzavava.

Ne stavile vo kvalifikacii za da vlezeme vo kvalifikacii na evropsko :pos:
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
484
Поени од реакции
502
Интересна ситуација, се игра во Косово каде живеат 99% Албанци а на трибини ниту едно албанско знаме. Кога ќе се игра во Македонија сигурно ќе има повеќе албански знамиња од македонски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom