Кошаркарска репрезентација на Македонија

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
А не бев во тек,да ми каже некој што е со Кирил Николовски зашто го нема во репрезентацијата?
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Утре со Босна мислам дека треба Пипан да си ја чукне тиквата и да стави во игра Крстевски, Ѓуровски, Соколов, Брчков, Костоски значи да ги ротира овие повеќе и да одмара главните играчи за да нема вакви работи како денес со Перо... Нека не се прави будала да игра со 7ипол играчи како денес во ротација на скоро небитни мечеви.
Овер енд аут.
Можеби не ги бива ни за вакви утакмици па затоа не ги става:) шо да ги става колку толку им е квалитетот,и онака нема да изиграат ни 5 мин.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
А не бев во тек,да ми каже некој што е со Кирил Николовски зашто го нема во репрезентацијата?
Зашто е пичица и примабалерина се повредува пред секој голем настан ко ЕП и СП :oops:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
Е ова веќе ми се допаѓа, неколку играчи со двоцифрен учинок, ако не се лажам 4ца беа. Ова е најдоброто нешто за нашиот тим, затоа што ако товарот паѓа само на еден играч (читај Бо), тогаш ќе си имаме сериозни проблеми. Мора да се разиграат и другите, Дамјан и Војдан да се распуцаат од дистанца, Гече да погоди некоја тројка или шут од поле, Илиевски стандардно да ја разбие противничката одбрана, Бо да си е на неговите стандардни 15+ поени, Антиќ да погоди некоја тројка и да фати неколку офанзивни... По ова е препознатлива нашата репрезентација, вака мора да функционираме на првенството. Игрите од вчерашната и денешната утакмица и те како ме радуваат, само нека продолжат вака и нема да имаме проблеми за пласман во втората фаза на ЕП.
 
A

Aruna_Kone

Гостин
Антич колку што јас приметив доби удар во квадрицепост...значи не станува збор за истегнување туку обичен удар, така што не е сериозно
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
Антич колку што јас приметив доби удар во квадрицепост...значи не станува збор за истегнување туку обичен удар, така што не е сериозно
Тоа е стандардна кошаркарска повреда, што се случува буквално на секој тренинг. Ако го удрила у квадрицепс ништо страшно, ќе го боли 3-4 дена и ќе му пројде.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Што е ова бе Турција Хрватска даваат на Алфа, а нашиве не ги даваат. цццццц срамотилаци.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.167
Поени од реакции
2.626
Е ова веќе ми се допаѓа, неколку играчи со двоцифрен учинок, ако не се лажам 4ца беа. Ова е најдоброто нешто за нашиот тим, затоа што ако товарот паѓа само на еден играч (читај Бо), тогаш ќе си имаме сериозни проблеми. Мора да се разиграат и другите, Дамјан и Војдан да се распуцаат од дистанца, Гече да погоди некоја тројка или шут од поле, Илиевски стандардно да ја разбие противничката одбрана, Бо да си е на неговите стандардни 15+ поени, Антиќ да погоди некоја тројка и да фати неколку офанзивни... По ова е препознатлива нашата репрезентација, вака мора да функционираме на првенството. Игрите од вчерашната и денешната утакмица и те како ме радуваат, само нека продолжат вака и нема да имаме проблеми за пласман во втората фаза на ЕП.
6ца бате.Гечевски,Чековски,Антич,Бо,Дамјан и Илиевски. :D
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Што е ова бе Турција Хрватска даваат на Алфа, а нашиве не ги даваат. цццццц срамотилаци.

Зашто се предавници и никако не би сакале да имаат пренос од Македонија каде што ќе имаат гледаност и пари од реклами. Ете затоа.


:facepalm:
Сто пати треба да се објаснува онака...
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Утре со Босна мислам дека треба Пипан да си ја чукне тиквата и да стави во игра Крстевски, Ѓуровски, Соколов, Брчков, Костоски значи да ги ротира овие повеќе и да одмара главните играчи за да нема вакви работи како денес со Перо... Нека не се прави будала да игра со 7ипол играчи како денес во ротација на скоро небитни мечеви.
Овер енд аут.
Премногу очигледно е дека сака максимално да ги спреми ( физички ) и да ги разигра момците што ќе играат на ЕП и тоа е тоа, зошто би им давал шанса на Ѓуровски, Соколов, Крстевски кога само пешкири ќе фрлаат на европското и на сметка на тие 7-8 играчи овие да ги гледа како се срамат на паркетот?
Ај ако не нека не игра никој што ќе игра на ЕП да не се повреди случајно, смешки.:facepalm:

Си знае Пипан што прави, не е будала како што ти го нарекуваш. ;)
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.167
Поени од реакции
2.626
Против Босна ќе играме утре за освојување на турнирот.
Телетович за Босна е значаен ко Коби за Лејкерс.
27 поени и 10 скока.Одлични партии прикажува.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.285
Утре директен дуел со Босна за турниров. И најбитен за нас бидејќи горе доле просечен квалитет на екипа од нашата група е сличен на квалитетот на Босанската репрезентација. Не мора да победиме ама битно е да вдиме што ни фали, а што не.

П.С. Грција фаворит :ROFLMAO:
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Зашто е пичица и примабалерина се повредува пред секој голем настан ко ЕП и СП :oops:
Едн тренер не паметам кој беше во анализа на Европското во Летува, го прашуваат зошто го немало Кирил Николовски во репрезентација, талентиран е требало да му се даде шанса.
Тренеров иронично кажува : " Јас колку знам го викнаа, ама Кирил откажа учество поради повреда, го болело ЗАБ." :pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom