Кошаркарска репрезентација на Македонија

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
КОЈ ККККУРАЦ Е СО СОКОЛОВ И СТОЈАНЧЕ?
Е МИ СЕ СЕРЕ,ОВИЕ ИГРААТ ЗА А-РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА!
Да ти ебам државата да тии ебам значи!!!
Сега ми е полесно малце...
море мамето!!!:tapp:

И Костовски,влага губи 2 топки за 1 минута,па не е ова Куманово бе бате,ебати работата ебати,у кој ме роди тука у пизду матер!
И јас викам кој ме роди тука у пизду матер, со дебили како тебе.

Дај бе средете се или не гледајте кошарка.
Еден ден во гради си лупате за нив, плачете за нив, слики ансекаде од нив, друг ден ги пцуете.
Подобар ќе е животов без "навивачи" како вас.
Или земи навивај за Шпанија, Америка и не се нервирај.

Подобро беше пред Литванија, никој ништо не очекуваше, сега вие одма планирате да ја победиме Шпанија со вакви ужасни припреми?!
Тоа е Шпанија бе ало! И добро е што и 20 изгубивме.

Ако пред две години бевме 4 место, сега може и 10 да сме, не се добива така лесно медал, многу генерации ќе поминат пак да го доживееме тој 14 септември во Литванија.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
На Пипан европсково ќе му дојде ко подготовки за у Олимпија,некако осеќам како да ич не му чуе.
Аман бе не го тупете со тоа како не му чуело, што ви е на вас?
Поголем професионалист од Пипан немаше да најдат, ладнокрвно си ја врши работата и ич не му чуе што зборат другите, а тоа ќе го докаже и на ЕП.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Абе не знам стварно шо толку ги пцуете.Не е чудо што губиме од Шпанија.Втора светска сила се.Кај можат против играчи на Мемфис,Реал и Барса да си ги мерат нашиве.Поголема срамота е да изгубиш од Украина,Израел или Шведска.Една Франција би се мачела против Шпанија,а не па ние што еднаш сме успеале во историјата 1/2 финале да стигнеме.Сепак ова е Шпанија.Само Американците се подобри од нив.Верувам дека ќе победиме следниве три пријателски и така победнички ќе одиме на евробаскетот.Нема потреба од нервози бидејќи сме губеле од Шпанија и тоа на нивни терен.
Не е чудно да губиме од Шпанија воопшто! Чудно е како тоа вчера цело време бевме изедначени па изгубивме со ај да кажам пристојна разлика , а што беше ова вечерва некоја нова репрезентација која губи со 20 разлика од Шпанија? Тоа иритира. Сепак фалат поените на Бо , воопшто немаме никаква одбрана со ваква игра на европско ќе си заминеме одма дома.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Глупо е што подготовките ги споредувате со тие пред Литванија 2011, демек тогаш сме губеле, па на крај полуфинале, па ај и оваа година така ќе ни упали ако губиме и на овие, (мало морген) глупо е што очекувате да сме рамноправни со една велесила како Шпанија, имаат три постави кои може да не совладаат нас.
Ама сепак да чекате да се воигра оваа репрезентација, па да го ебам, не се тие од вчера заедно, за да се воигруваат. Не очекувам полуфинале на ова ЕП, не ни очекував тогаш, на ова ЕП очекувам да не сме репрезентација за потсмев, барем три победи да имаме во групата, а тоа значи пласман во наредна фаза, со што колку толку ќе ги задоволат очекувањата мои.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Оладете бе, рано е за нервози. Ако вака ве пукаат нервози што ќе првиме на првенството?
Подготовки се, плус тоа игравме со Шпанија, знаеме кои се и што се. Ако сакаат не 20, 40 разлика можат да не победат, и не сме исти како во Литванија дефинитивно. Сепак да оставиме првенството да покаже за што сме кадарни.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Глупо е што подготовките ги споредувате со тие пред Литванија 2011, демек тогаш сме губеле, па на крај полуфинале, па ај и оваа година така ќе ни упали ако губиме и на овие, (мало морген) глупо е што очекувате да сме рамноправни со една велесила како Шпанија, имаат три постави кои може да не совладаат нас.
Ама сепак да чекате да се воигра оваа репрезентација, па да го ебам, не се тие од вчера заедно, за да се воигруваат. Не очекувам полуфинале на ова ЕП, не ни очекував тогаш, на ова ЕП очекувам да не сме репрезентација за потсмев, барем три победи да имаме во групата, а тоа значи пласман во наредна фаза, со што колку толку ќе ги задоволат очекувањата мои.
Ова е цел муабет и затоа се критикиве на сите страни.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Еве ги неписмениве од Шител што прават.Место да обезбедат пренос,тие даваат стримови за гледање.Ваква непрофесионалност незнам дали постои во некоја друга земја! Untitled.jpg
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Многу разлика бе..

Линк од boxscore ?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Пипан ќе мора малку повеќе да се ангажира да обрне внимание таму на психологија во екипава а со тоа и на дисциплината...

Нема што да се филозофира се знае кои играчи можат да го носат товарот... Ѓуровски е џабе земен зошто и како е земен нема да навлегувам, Соколов и Костоски денеска покажаа зашто се очигледно ограничени во своите кариери... Пак товарот на ЕП ќе паѓа на истите тие 8 души што нема потреба да се набројуваат тука.... Вклучувајќи го и Гечевски кој денеска одигра одлично и напад и одбрана исто и вчера, солиден учинок. Плус Перо и Владо сигурно ќе се подобрат, Перо денес далеку подобар од вчера кога се во прашање асистенциите, имаше и по некој влез, ударите за три не вреди да се коментираат...
Се на се очекувам на турниров во Германија овие 8 колективно да се уште подобри... Штета е што немаме добри замени за Дамјан, Војдан па и плеј...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
И јас викам кој ме роди тука у пизду матер, со дебили како тебе.

Дај бе средете се или не гледајте кошарка.
Еден ден во гради си лупате за нив, плачете за нив, слики ансекаде од нив, друг ден ги пцуете.
Подобар ќе е животов без "навивачи" како вас.
Или земи навивај за Шпанија, Америка и не се нервирај.

Подобро беше пред Литванија, никој ништо не очекуваше, сега вие одма планирате да ја победиме Шпанија со вакви ужасни припреми?!
Тоа е Шпанија бе ало! И добро е што и 20 изгубивме.

Ако пред две години бевме 4 место, сега може и 10 да сме, не се добива така лесно медал, многу генерации ќе поминат пак да го доживееме тој 14 септември во Литванија.

:facepalm:

Ти најде да ми збориш за кошарка:facepalm:
Да ме ебе црнец ако дојде време да ми солат памет вакви ко тебе...
 
G

Geezer

Гостин
Сета среќа само Соколов и Ѓуроски не знаат, другиве супер. Сета среќа.
 
G

grande-juve

Гостин
За турниров во Германија на страната на нивнава федерација глеам ќе има преноси на стрим ама само Германците коа ќе играат... Ако налетате на инфо за пренос на било која телевизија пишете, ама изглеа тешко дека ќе има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom