Кошаркарска репрезентација на Македонија

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Христов, 17 јули 2007.

 1. Pelisterec

  Pelisterec

  Член од:
  24 јуни 2016
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  146
  Zosto da ne gi gledaat be brakja? Kakvi se takvi se tie se ni ja pretstavuvaat drzavata a I momentalno se ovie igraci na raspolaganje poarni nema vervajte a I jas da bi ziveel vo Skopje ili slucajno denes da se pogodev da sum tamu sigurno bi bil v sala da gi gledam :)
   
  На losotilak му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  31.722
  Допаѓања:
  63.230
  Не могуче тепавме o_O

  Ајде, вака така ипак ќе завршат во главните квалификации.....а богами таму ќе бидат циркусите :ROFLMAO:
   
 3. Nino Manchester

  Nino Manchester Oŋce α RED, αlwαys α RED

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  11.952
  Допаѓања:
  11.999
  Сигурно има подобри од мртвите Чековски и Тасо скапаницата, стај таму деца млади нека се борат нека трцаат.Барем ако не нека го вратат и Соколов и Симоновски па да биде впечатокот комплетен.Што може треба да се радуваме на победа против покрајнава звана држава, среќа го имавме црнецот и ајде да речам Војдан.Од другово не гледаме аир, умислениот тако звани новиот врба една утакмица игра па ќе го нема едно 10 утакмице.
   
  На vlatkobond му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tikvesija

  Tikvesija

  Член од:
  13 декември 2014
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  297
  Antic i Dimitrijevic vo predkvalifikacii ne sakat da igrat. Kristijan Nikolov seuste si nema povrateno makedonsko drzavjanstvo a ovoj Andrej Magdevski i Maslinko neznam zosto ne igrat. Se na se tazna slika a spored rezultatite na nasite mladinski selekcii ne ocekuva uste potazna.

  Ali se slozuvam so drugite,
  Cekovski i Tasovski so 40 godini da gi igras e greota.
   
 5. Pelisterec

  Pelisterec

  Член од:
  24 јуни 2016
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  146
  Vo ovaa situacija kade shto gi nema Antic,Trajkovski,Sokolov,Magdevski,Samardziski,Damjan Stojanovski I dr. dobredojdeni se Stanko I Dime. Pratam cel zivot mak basket I tvrdam deka I na 36-37 godini se profesori za kosarka za nasite potencijalni mladi "nadezi". Koj da se vkluci vo A reprezentacija osven Dimitrijevic jas ne gledam poshto tie so nivnite vrsnici vo B divizija vadat 13 mesto od 16 reprezentaci pa uste.za vo A tim.se za zemanje...
   
 6. Waoo

  Waoo

  Член од:
  16 јануари 2014
  Мислења:
  832
  Допаѓања:
  613
  Главен играч е Чеко на 40 години, а човекот игра рекреативно кошарка у мк лига, замислете го дното на кое се наоѓаме, уствари треба уште малку за да бидеме рамно на дното, моменталната ситуација ни е под дното.
   
  На Stefan-kobe, комшијаTи и dragonsky им се допаѓа ова.
 7. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  31.722
  Допаѓања:
  63.230
  Мислам Магдевски е повреден.
  Не дека и тој ќе сменеше нешто :D
   
 8. PewDiePie

  PewDiePie

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  13.483
  Допаѓања:
  7.753
  Мизерија......сега треба да се молат Естонија да го победи косово на гости,ко што ќе бидат напалени тие инцестите гадни а естонциве без мотивација....тешко нас.
   
 9. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  31.722
  Допаѓања:
  63.230
  Не знам што повеќе сакам, Косово да ги тепа Естонија или Естонија да победи.....па да достигнеме ново дно во главните квалификации.... Очај е кошаркава во Македонија во следниве 10+ години не гледам како би достигнале некое просечно ниво
   
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Waoo

  Waoo

  Член од:
  16 јануари 2014
  Мислења:
  832
  Допаѓања:
  613
  Дај нека си тепа Косово па да се спасиме од поголеми резили, и така губиме од кој стигнеме, барем да не трошат пари по екскурзии "играчиштава".
   
 11. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  31.722
  Допаѓања:
  63.230
  Косовo :cuc: :cuc: :cuc: Обид за држава лагано завршува пред нас во квалификациите :cuc:

  МКФ фантастична како и секогаш со (y) (y) (y)
   
  На vlatkobond му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Tikvesija

  Tikvesija

  Член од:
  13 декември 2014
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  297
  Ne e vo toa resenieto. Makedonija Sega e vo B divizija poslabi sme od fuckin Kosovo i nemame sansi da igrame kvalifikacii za EP ili Sp vo naredniot period :tapp:
   
 13. NikolaJolic96

  NikolaJolic96

  Член од:
  1 август 2017
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  13
  RIP Македонска Кошарка 1991-2017
  Косовари не су убили, убили су Наумоски (гробарот на кошарка) и МКФ и владата која запостави овој спортот и стави меѓу Крикет, Рагби, Бадминтон итн
  --- Споено дупло мислење, 19 август 2017 во 22:16 ---
  ајде да одржуваме минутот на молчење за Македонската кошарка и да запалеме свеќи пред зградата на МКФ
   
  На vlatkobond му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ShRiNk

  ShRiNk

  Член од:
  25 јуни 2007
  Мислења:
  2.235
  Допаѓања:
  1.050
  Виновна е МКФ, виновни е мешањето на политиката во кошарката, тоа е кога клубовите станаат општински а со тоа и партиски. Коа нашите играчи греат клупа, а просечни странци играат. Голем ташак ако МЗТ или Карпош Соколи учествувале во АБА. Порано во нашата лига и во нашите клубови играа играчи како Врба и Гечевски. Сега такви нема. Порани на мечевите имаше публика и имаше заинтересираност. Едно е добро во ова, што можеби сега ќе се освестат. И за ЕП сега ќе треба да играме претквалификации инаку.
   
 15. Nino Manchester

  Nino Manchester Oŋce α RED, αlwαys α RED

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  11.952
  Допаѓања:
  11.999
  Епа дечки на здравје, мислам дека е време и темава да исчезне на некое време, и така веќе овде нема што да се коментира, освен фаќање сеир друго не знам.
   
 16. PewDiePie

  PewDiePie

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  13.483
  Допаѓања:
  7.753
  Мешање политика не е главна причина зошто сме дно сега,ова беше јасно како ден уште кога го молеа Гечевски да изигра уште едно првенство и се вратија полупијани после една победа над србија дека ние немаме иднина. Нема кој да игра,Тодор остаре,Чековски исто,Перо беше тој што вмеша политика во репрезентација и престана да игра зошто неговите не беа на власт тогаш а без него и Бо јасно е дека нема што да бараме против никој.
  Еден од браќата Стојановски вечно повреден кога највеќе треба,Николов се потурчи,Магдевски се раскурчи,овие стајиќ,младеновски нејќам ни да ги коментирам.Бојан Трајковски е копито селско од македонска каменица,ропак класичен без никаква кошаркарска интелигенција и бон тон и тоа е тоа.

  Лигата ни е катастрофа,никој не игра веќе баскет и тие што се мотаат тука цело време Костовски,Соколов,Николовски толку им е капацитетот,плус СЕ ФОРСИРААТ СТРАНЦИ,може со причина,може не,не знам......така да јасно е ко ден дека не е од вчера ова,јасно беше дека после златната генерација ни следува потоп. Сега едино да се фатат децата за баскет и да дојдат некои подобри играчи и времиња.
   
  Последно уредено: 19 август 2017 во 23:00
  anonim, комшијаTи, Pelisterec и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: